Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Prachatice plánují opravu bazénu, mohl by vzniknout vodní svět

Prachatice plánují opravu bazénu, mohl by vzniknout vodní svět

Město Prachatice má hotovou odbornou studii, podle níž může začít opravovat zdejší plavecký bazén. Objekt funguje 30 let a některé jeho technologie jsou zastaralé. Součástí studie je plán modernizace bazénu a jeho rozšíření v multifunkční vodní svět za 60 milionů korun. ČTK to řekl starosta Prachatic Martin Malý (nez.)

Bazén byl postavený v roce 1986. "Z dnešního pohledu jde o zastaralý projekt jak z urbanistického, tak architektonického hlediska," uvedl Malý. Město plánuje vyměnit elektroinstalace, vzduchotechniku, nosníky či části stavební konstrukce. Investovat v tomto případě podle Malého bude osm až deset milionů korun. "Mým velkým přáním je, aby k této opravě došlo během pravidelné odstávky do začátku léta roku 2017. Vím, že je to šibeniční termín, přesto doufám, že jej stihneme," podotkl starosta.

Pokud by se městu podařilo zajistit dost peněz, oprava by podle Malého mohla být mnohem rozsáhlejší. Rozvody by se připravily pro plánované přístavby. Architekt modernizaci bazénu na vodní svět naplánoval do sedmi etap.

"V projektu je zahrnutý celý dětský svět, ve kterém nechybí tobogány, brouzdaliště, relaxační bazén, solní bazén, saunový svět. Projekt pamatuje na lépe vyřešený vstup do areálu a také bufet přímo u bazénu," popsal Malý. Řada stavebních úprav či dostaveb by se podle něj mohla provádět za plného či částečného provozu bazénu. "Tobogány nebo dětský svět je stavbou zvenčí, která by se přilepila na obvodový plášť stávající budovy," uvedl starosta.

Prachatický bazén by se po rozšíření mohl srovnávat s bazénem v nedalekém Waldkirchenu nebo v Horažďovicích.
"Momentálně tam řada rodin z Prachatic kvůli bazénu jezdí. Je to škoda. Budeme se snažit tyto rodiny udržet u nás doma a případně sem nalákat i nějakého turistu," řekl Malý.

Prachatice se zhruba 12.000 obyvateli plánují letos hospodařit s přebytkem 12 milionů korun. Město počítá s výdaji 220 milionů korun. Chystá například investice do komunikací za více než 25 milionů korun.

 

Foto: Wikipedia, Sveter, licence

22. 6. 2016 ČTK
Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE