Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Poodhalte tajemství cesty vody

Poodhalte tajemství cesty vody

Dokumentárním filmem “Cesta podzemní vody” provází hydrogeoložka Eva Kryštofová, která se v dokumentu vypraví k místům, odkud k nám voda může dotéct.

Voda je sice samozřejmou součástí našeho života, ale než se dostane na místo spotřeby v našich domácnostech, má před sebou dlouhou cestu. Dlouhou, zajímavou a někdy ne zcela probádanou. Poodhalme tajemství této cesty a nahlédněme do nitra hornin, kudy podzemní voda putuje. I voda ve vašem vodovodním kohoutku má jistě za sebou zajímavou cestu.

Zamysleme se ale také nad velikostí zásob a nad množstvím vody, které můžeme z hornin získat. V průběhu projektu Rebilance zásob podzemních vod, realizovaném v rámci Operačního programu Životní prostředí, využívá Česká geologická služba ty nejmodernější průzkumné metody a výpočty zásob podzemních vod pro trvalé zajištění potřebného množství kvalitní pitné vody.

Film byl vytvořen v rámci projektu Rebilance zásob podzemních vod, spolufinancovaného Evropskou unií – Evropským fondem pro regionální rozvoj, Státním fondem životního prostředí ČR a Ministerstvem životního prostředí ČR v rámci Operačního programu Životního prostředí.


Scénář: Jiří Jilík, Eva Kryštofová
Režie: Ivan Stříteský
Délka pořadu: 17 min.
Rok dokončení: 2015


Dokument můžete shlédnout zde: 
 

2. 5. 2016 redakce
Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE