Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Písek zaplatí za protipovodňovou bariéru šest milionů korun

Písek zaplatí za protipovodňovou bariéru šest milionů korun

Písek zaplatí za stavbu protipovodňové zábrany kolem sídliště Portyč šest milionů korun. Náklady na vybudování bariéry činí téměř 44 milionů korun bez daně. Písek se měl původně na projektu podílet částkou 14 milionů korun. Po jednání s Povodím Vltavy, které stavbu financuje, se městu podařilo dohodnout nižší částku. Novinářům to řekla mluvčí písecké radnice Irena Malotová.

"Opatření budou spočívat ve stavbě protipovodňové bariéry na nábřeží Otavy a v částečném zatrubnění potoka Jiher. Zeď vysoká v nadzemní části asi 80 až 110 centimetrů povede v délce 564 metrů od Nového mostu až k objektu bývalého mlýna," řekl Petr Jelínek z odboru investic písecké radnice. Dodal, že na zeď lze v případě potřeby připevnit mobilní nástavce. Bariéra má sídliště ochránit před stoletou vodou.

V lokalitě Portyč žije na 5000 obyvatel. Z toho zhruba 2000 bydlí v domech v záplavovém území. "S realizací protipovodňových opatření v této lokalitě počítá Strategický plán rozvoje města Písku. Všichni máme v živé paměti záplavy před patnácti lety, kdy bylo sídliště Portyč doslova pod vodou a obyvatelé museli být evakuováni," řekl písecký místostarosta Jiří Hořánek (ANO).

Stavba protipovodňové bariéry začne patrně ještě letos na podzim. Práce skončí v létě příštího roku.

21. 8. 2017 ČTK
Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE