Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Písek v příštím roce nepatrně zvýší cenu vody

Písek v příštím roce nepatrně zvýší cenu vody

Písek od příštího roku zdraží vodu. Obyvatelé města nově zaplatí za kubický metr 77,20 Kč. Je to o necelou korunu více než doposud. Původně samospráva plánovala zdražení o 1,62 Kč, ale nakonec zvolila mírnější variantu. ČTK to řekla mluvčí písecké radnice Irena Malotová.

Místostarosta města Josef Knot (TOP 09) uvedl, že dražší verze by znamenala výraznější nárůst nákladů pro odběratele. "Nechali jsme tedy zpracovat druhou variantu počítající s částečným snížením ceny nájemného z vodohospodářského majetku města. Díky tomu provozovatel mohl předložit upravenou kalkulaci s navýšením ceny za vodné a stočné o 1,26 procenta, která byla zastupitelstvem také schválena," uvedl Knot.

V navrhované ceně je opět započítáno vodné i stočné. "Provozovatel každoročně podle ní upravuje cenu jednotlivých položek kalkulace podle indexů inflace v daných odvětvích. Cena vodného a stočného vychází rovněž z výše nájemného. Ta byla pro rok 2018 stanovena na 47 milionů korun," řekl jednatel Vodárenské správy Písek Roman Honzík.

Písek není jediným větším jihočeským městem, kde lidé v roce 2018 zaplatí za vodu více. Cenu zvýšili například i v Prachaticích na 79,16 Kč. Například v Českých Budějovicích pak stojí kubický metr 73,09 koruny.
 

11. 12. 2017 ČTK
Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE