Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Písek letos dokončí stavbu úpravny vody za 180 milionů korun

Písek letos dokončí stavbu úpravny vody za 180 milionů korun

Písek letos dokončí stavbu úpravny vody za téměř 180 milionů korun. Zařízení má zajistit stabilnější dodávky vody i její vyšší kvalitu. ČTK to řekl písecký místostarosta Josef Knot (TOP 09). Stavba úpravny začala loni v květnu a potrvá do letošního podzimu. Zařízení budou tvořit tři objekty.

"Jednak samotná budova úpravny u lyžařského svahu, dále čerpací stanice surové vody budovaná v areálu staré úpravny a jímací objekt," uvedl jednatel Vodárenské správy Písek Roman Honzík.

Nové technologické zařízení úpravny, které bude sloužit k zachycení plovoucích nečistot, není podle Knota možné vzhledem k riziku poničení umístit do volné krajiny. Město proto zvolilo řešení v podobě nástavby nad současným jímacím objektem. Součástí zařízení bude také kontejner na shrabky, který vyžaduje pravidelné vyvážení. "Z toho důvodu bude v rámci stavby upravena cyklostezka vedoucí kolem jímacího objektu, která se tak stane jeho obslužnou komunikací," řekl místostarosta.

Doplnil, že úpravna bude fungovat v souladu s filozofií města, které preferuje chytré technologie. "Systém bude napojen na vizualizaci a dále propojen v rámci koncepce Smart Písek s matematickým modelem vodárenské sítě, což v reálu znamená především významnou úsporu vody," řekl Knot.

Foto: Wikipedia, Cryoman, licence

10. 1. 2018 ČTK
Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE