Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Písek bude pokračovat v opravách plovárny u sv. Václava

Písek bude pokračovat v opravách plovárny u sv. Václava

Město Písek bude pokračovat v opravách plovárny u sv. Václava. Další etapa rekonstrukce nejnavštěvovanějšího koupaliště ve městě si tentokrát vyžádá více než 11 milionů korun bez daně. Rozhodla o tom městská rada. Práce začnou po letní sezoně a dokončení se plánuje na duben příštího roku.

ČTK to řekla tisková mluvčí Písku Kristyna Barchini. První etapa oprav, kde investice přesáhla 12 milionů korun, skončila v květnu.

Město chystá rozšíření bazénu pro neplavce, jehož součástí bude i skluzavka. Další součástí rekonstrukce budou také nové bazénové technologie, stavební úpravy úpravny vody, nové budou zpevněné plochy včetně schodišť kolem bazénu pro neplavce a technického vchodu, uvedl místostarosta Písku Josef Knot (TOP 09).

Po létě bude následovat demolice betonové konstrukce bazénu, vybudování nového dětského nerezového koupaliště, doplnění bazénu o bezpečnou vodní atrakci pro děti i nové řešení přístupu z pláže, brodítko a sprchy. V plánu je také rozšíření relaxační plochy a nová skluzavka do bazénu. Přímo v řece bude pontonové molo.

Na koupališti, kterému se také říká Písecký Barrandov, jsou už upravené terasy, zábradlí a sociální zařízení, které imituje lodní kajuty.
Od loňska už je na koupališti zrekonstruované brouzdaliště a jeho okolí, nový zdroj vody a vodovodní a kanalizační rozvody inženýrských sítí. Díky rekonstrukci se návštěvnost v minulém roce zvýšila. "Plovárnu během léta 2015 navštívilo 24.500 lidí. V roce 2014 to bylo 11.000," uvedla Barchini.

Písek letos hospodaří s příjmy přes 674 milionů a výdaji přesahujícími 735 milionů. Schodek zhruba 61 milionů korun pokrývají přebytky z minulých let. Mezi stěžejní letošní projekty patří vybudování okružní křižovatky ulic Obchodní a Průběžná a druhá etapa rekonstrukce městské části Bakaláře, která vyjde na 15 milionů korun. Důležitá bude také výstavba cyklostezky v průmyslové zóně Dobešice - Čížovská, která bude stát také asi 15 milionů.

 

Foto: Facebook

13. 6. 2016 ČTK
Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE