Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Písecká ČOV opraví řídicí systém a dmychárnu za šest milionů korun

Písecká ČOV opraví řídicí systém a dmychárnu za šest milionů korun

Písecká čistírna odpadních vod opraví za šest milionů korun dmychárnu a také řídicí systém. Rekonstrukce začne letos v listopadu, hotovo bude v únoru. ČTK o tom informovala tisková mluvčí Písku Kristýna Barchini. Centrální počítač, který ovládá technologie čistírny, je již zastaralý. 

Dodavatelem rekonstrukce bude šumperská firma FORTEX - AGS, a.s., která ve veřejné soutěži nabídla nejnižší cenu. O rekonstrukci rozhodla rada města.

Oproti předpokládaným osmi milionům korun bude zakázka stát o dva miliony méně. Město vypsalo první výběrové řízení už v roce 2015, to však bylo zrušeno, protože žádný z uchazečů nesplnil požadavky zadavatele.

"Modernizaci písecké čistírny vnímáme také jako další z kroků v rámci koncepce Smart City," uvedl místostarosta Písku Josef Knot (TOP 09).

Ovládání technologie čistírny odpadních vod zajišťuje několik stanic řídicího systému umístěných v rozvaděčích a řízena je z centrálního počítače umístěného v místnosti dispečinku. "Tyto stávající stanice a také samotný centrální počítač s původním softwarem jsou již technicky zastaralé. Nový systém bude začleněn do celé řídicí sítě. Celá tato výměna přispěje k zajištění spolehlivosti celého ovládání, k jeho modernizaci, zkvalitnění a zjednodušení obsluhy řízení čistírny," uvedl technik Vodárenské správy Písek Pavel Carek.

Dmychadlo je stroj pro stlačování a dopravu plynů nebo vzduchu, používá se také pro provzdušňování odpadní vody v čistírnách odpadních vod.

Písečtí zastupitelé na konci září schválili záměr za téměř 168 milionů korun postavit novou Městskou knihovnu a centrum vzdělávání, které vznikne z objektu bývalé základní školy na Alšově náměstí, který sousedí se současnou budovou knihovny. Na více než 120 milionů vyjde parkovací dům pro 234 automobilů, který bude stát v Žižkově ulici naproti budově České pošty. Město Písek vyjde na více než 120 milionů korun, demolice budovy bývalého depa pošty bude stát dalších pět milionů korun.

Fozto: Wikimedia, Helcapas, licence

17. 10. 2016 ČTK
Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE