Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Čerstvou kohoutkovou podporují také v Polsku

Čerstvou kohoutkovou podporují také v Polsku

V Polsku působí Nadace CZYŚCIUTKO, která se zasazuje o to, aby lidé dávali přednost pití kohoutkové vody. Již rok a půl se dobrovolní pracovníci této nadace aktivně zaměřují na školy, podniky i restaurační zařízení a vybízejí Poláky, aby upřednostňovali kohoutkovou vodu.

Přestože je prakticky v celé zemi k dispozici nezávadná pitná voda, většina Poláků i nadále konzumuje balenou vodu. Tento přetrvávající zvyk lze vysvětlit pozdním zavedením legislativy o úpravě vody. Až díky vstupu Polska do Evropské unie v roce 2004 začaly být na vodu uplatňovány přísné hygienické předpisy.

Nadace CZYŚCIUTKO zdůrazňuje, že stejně kvalitní pitná voda dnes teče z kohoutků v Londýně, v Paříži i ve Varšavě.
Pitím kohoutkové vody lidé navíc přispívají ke snižování množství zbytečného odpadu. Nadace na svých webových stránkách prosazuje odpovědnou spotřebu vody a v obecnějším měřítku racionální využívání přírodních zdrojů. Dává také prostor odborníkům a zveřejňuje celorepublikový seznam kaváren, barů a restaurací, které podávají zdarma kohoutkovou vodu.

Nadace mimo jiné uvedla do prodeje také vlastní plastové lahve vyrobené z Tritanu, což je zdraví neškodný a biologicky rozložitelný materiál. Lze je opakovaně používat. Jakmile je láhev prázdná, stačí ji naplnit vodou z nejbližšího kohoutku!

Kampaň Nadace CZYŚCIUTKO zdůrazňuje jednu zásadní věc. Pitná voda je v některých částech světa nedostatkovým zbožím. O to více bychom si jí měli vážit...

Více informací o projektu naleznete na oficiálních internetových stránkách.

29. 3. 2016 redakce
Mohlo by vás zajímat
Na úsporu vody v podnicích chce MPO z plánu obnovy rozdělit 1 miliardu korun Vice

Na úsporu vody v podnicích chce MPO z plánu obnovy rozdělit 1 miliardu korun

11.5.

O dotace z Národního plánu obnovy (NPO) na úsporu vody mohou firmy žádat od čtvrtka 12. května do 30. září. Mají šanci získat příspěvek až do 40 procent způsobilých výdajů. Na projekt je možné čerpat podporu nejvýše 25 milionů korun, na podporu je připravena jedna miliarda korun. Vyplývá to z výzvy. 


V boji proti klimatickým změnám jsme ochotni omezit plasty, ne nákupy oblečení Vice

V boji proti klimatickým změnám jsme ochotni omezit plasty, ne nákupy oblečení

14.8.

Média jsou plná klimatických změn. Odborníci varují před znečištění plasty či suchem. Ale co říká klimatickým změnám veřejnost? Vnímají lidé hrozbu klimatických změn jako urgentní a jsou ochotni změnit své chování? Na to se ptala výzkumná agentura IBRS v červnu 2019 pražských respondentů ve věku od 15 do 50 let.


Představujeme: Veolia Voda na výstavě Vodovody-Kanalizace 2013 Vice

Představujeme: Veolia Voda na výstavě Vodovody-Kanalizace 2013

7.6.

V rámci ohlédnutí za tradiční výstavou Vodovody-Kanalizace 2013 přinášíme video reportáž z expozice společnosti Veolia Voda. Tentokrát se provozovatel vodárenské infrastruktury zaměřil na prezentaci projektu Kohoutkova.cz a systému pro monitorování spotřeby energií a vody, který byl nedávno implementován např. v Praze 11.


Maurer: Vodu z kohoutku nabízí zdarma většina dobrých restaurací Vice

Maurer: Vodu z kohoutku nabízí zdarma většina dobrých restaurací

21.1.

Vodu z kohoutku zdarma nabízí většina kvalitních českých a moravských restaurací, tvrdí vydavatel gastronomického průvodce Pavel Maurer.


Praktická láhev SodaStream nahradí 2000 PET lahví Vice

Praktická láhev SodaStream nahradí 2000 PET lahví

20.8.

Láká vaše děti slazená limonáda a vám se nechce tahat s balíky PET lahví? Vyzkoušejte SodaStream! Z kohoutkové vody během chvilky vykouzlí zdravou domácí limonádu s bublinkami. Výrobníky domácí sodovky a limonády SodaStream nabízí alternativu k neekologickým jednorázovým plastovým lahvím.


I Andaluský pes pije kohoutkovou! Vice

I Andaluský pes pije kohoutkovou!

13.7.

Jaké zkušenosti a postřehy k podávání vody z vodovodu svým hostům mají spolumajitelky baru v pražských Holešovicích Andaluský pes - Klára Koubková a Martina Honcová, se dozvíte v následujícím stručném rozhovoru. Andaluský pes je jeden z mnoha barů, kaváren a restaurací zapojených do projektu "Kohoutkova.cz".


Tuček: Provozní by měl umět vydělat na jiných věcech. Podávání kohoutkové je samozřejmost! Vice

Tuček: Provozní by měl umět vydělat na jiných věcech. Podávání kohoutkové je samozřejmost!

7.5.

V dalším ze série rozhovorů s restauratéry a hoteliéry zapojených do projektu Kohoutkova.cz vám přinášíme zajímavé povídání s panem Jaroslavem Tučkem – majitelem a provozovatelem karlínské kavárny Můj šálek kávy a pražírny kávy doubleshot.


Kohoutková v hotelech Josef a Maximilian Vice

Kohoutková v hotelech Josef a Maximilian

26.4.

Zajímají Vás zkušenosti restauratérů zapojených do projektu Kohoutkova.cz? Pak si přečtěte první ze série rozhovorů tentokrát s Martinem Jamborem, Operations Managerem v hotelech Maximilian Hotel & Hotel Josef.


Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE