Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Ovocné limonády s bylinkami

Ovocné limonády s bylinkami

Vyzkoušejte použít bylinky netradičně... Tak třeba mátu můžete skvěle kombinovat nejen s citronem, ale také s meruňkami. Máte chuť na malinovou limonádu? Přidejte do ní maliny i malinový lístek. Limonádu krásně provoní a navíc ve sklenici moc krásně vypadá.
 

Jemná meruňková limonáda s malinový listem
Recept: 1 meruňka, máta, perlivá/neperlivá voda
Postup:
- mátu opláchneme vodou a vložíme do sklenice
- meruňku odpeckujeme, pokrájíme na kostičky
- doplníme perlivou/neperlivou vodou dle chuti
- ideálně chvilku počkáme až bylinka "provoní" limonádu

 

 

Malinová limonáda s třešní
Recept: 10 malin, list malin,1 třešeň na ozdobu, perlivá/neperlivá voda
Postup:
- třešeň, maliny a list malin opláchneme vodou a vložíme do sklenice
- doplníme perlivou/neperlivou vodou dle chuti
- ideálně chvilku počkáme až bylinka "provoní" limonádu

  

31. 7. 2014 JB
Mohlo by vás zajímat
Grepové limonády rychle a snadno Vice

Grepové limonády rychle a snadno

13.9.

Víte, že grapefruit byl poprvé objeven na ostrově Barbados v Karibském moři? Grep se pěstoval jako okrasná rostlina, jako ovoce je populární až od 19. století. Grapefruit obsahuje bohaté množství vitaminu C, B1, K a přírodních flavonoidů. Grep zvyšuje obranyschopnost organismu, zlepšuje krevní oběh a dokonce snižuje hladinu cholesterolu v krvi.


Ledové ananasové domácí limonády Vice

Ledové ananasové domácí limonády

6.9.

Ledové ananasové limonády si můžete vytvořit snadno a rychle v pohodlí domova. Stačí si předem připravit pořádné zásoby. Jak na to? Do tvořítka na led jednoduše vložíte kousky ananasu, dalšího ovoce či bylinky. Po zamražení můžete kostky kdykoliv použít pro výrobu osvěžujících domácích limonád. Přejeme dobrou chuť.


Limonády z "čajových" bylinek Vice

Limonády z "čajových" bylinek

30.8.

Děláte si doma bylinkové čaje? Stejné bylinky můžete použít také pro přípravu domácích limonád. Doporučuleme zejména klasický měsíček, který pomáhá při čištění krve, onemocnění jater a zlepšuje trávení. Nebo vyzkoušejte oblíbenou mátu s diviznou či řebříček.
 


Domácí limonády z třešní Vice

Domácí limonády z třešní

25.8.

Vyzkoušejte pravou třešňovou... Třešně jsou bohatým zdrojem jak minerálů tak i vitamínů. Toto drobné ovoce je bohatým zdrojem hořčíku, železa, jódu, fosforu, zinku, vápníku, draslíku a křemíku. Z vitamínu obsahují ve významné míře vitamín A či betakaroten, vitamín P, vitamín C, vitamín E, vitamín B.


Ovocné limonády s bylinkami Vice

Ovocné limonády s bylinkami

22.8.

Vyzkoušejte použít bylinky netradičně... Tak třeba mátu můžete skvěle kombinovat nejen s citronem, ale také s meruňkami. Máte chuť na malinovou limonádu? Přidejte do ní maliny i malinový lístek. Limonádu krásně provoní a navíc ve sklenici moc krásně vypadá.
 


Vyzkoušejte osvěžující okurkovou limonádu! Vice

Vyzkoušejte osvěžující okurkovou limonádu!

17.8.

Věděli jste, že okurky pochází z vlhkých a teplých krajů Indie a Číny? Možná proto jsou domácí limonády z okurek tak osvěžující. A navíc okurky obsahují značné množství draslíku, takže dokáží zcela přirozeným způsobem odvodňovat organismus. Příprava limonád vám zabere jen několik minut, tak proč to nevyzkoušet?


Vyzkoušejte exotiku: Domácí limonády z liči a granátového jablka Vice

Vyzkoušejte exotiku: Domácí limonády z liči a granátového jablka

3.8.

Granátové jablko je výrazně aromatické ovoce se sladkokyselou chutí. Někdy je granátové jablko dokonce symbolem prvního hříchu - ve výtvarném umění stojí často Adam s Evou právě pod granátovníkem. Pojďme vyzkoušet, jak chutná tato hříšná limonáda. Aby byl kontrast dokonalý, srovnejme ji s jemmně andělským liči.


Malinové domácí limonády Vice

Malinové domácí limonády

27.7.

Znáte něco lepšího než maliny? Malinová zmrzlina, horké maliny,... Dnes pro vás máme tipy na skvělou domácí malinovou limonádu. Jako vždy jednoduše a rychle vykouzlíte neuvěřitelnou dobrotu. Maliny jsou navíc pro vysoký obsah antioxidantů cenné při horečnatých a zánětlivých onemocněních. Že neznáte nic lepšího?


Ananasové domácí limonády Vice

Ananasové domácí limonády

20.7.

Chcete zhubnout do plavek? Pak k dietě můžete přidat také ananasové domácí limonády. Ananas totiž obsahuje enzym bromelin, který odbourává bílkoviny a napomáhá trávení. Výhodou je, že ananas zakoupíte v supermarketu po celý rok, takže hubnout můžete třeba i po Vánocích.


Domácí limonády z černého rybízu Vice

Domácí limonády z černého rybízu

13.7.

V dalším díle letního seriálu se věnujeme domácím limonádám z černého rybízu, který je bohatým zdrojem vitamínu C, vitamínu P a bioaktivních flavonoidů. Řadíme jej mezi rostlinné antioxidanty. Domácí limonády z černého rybízu jsou výborné díky jeho výrazné chuti i barvě. Vyzkoušejte...


Vyzkoušejte: Domácí limonády z rybízu Vice

Vyzkoušejte: Domácí limonády z rybízu

7.7.

Rybíz se pěstuje v Evropě už od 15. století a to zejména ve Francii a Anglii, odkud pronikl i k nám do střední Evropy. Plody sbíráme od poloviny června až do srpna a můžeme si z nich vyrobit čerstvou domácí limonádu nebo sirup. Rybízové bobule mají osvěžující nakyslou chuť, kterou jistě oceníte zejména v horkém létě.


Jahodové domácí limonády Vice

Jahodové domácí limonády

29.6.

Jahody jsou velmi bohatým zdrojem vitamínu C. Jeho obsah je srovnatelný s citrusovými plody. V závislosti na odrůdě může obsahovat od 40 do 90 mg/100 g plodu. Jahod tedy není nikdy dost :). Tentokrát jsme vyzkoušeli tak trochu netradiční kombinace. Nechejte se inspirovat..


Melounové domácí limonády Vice

Melounové domácí limonády

22.6.

Věděli jste, že meloun je druh plodové zeleniny patřící do čeledi tykvovitých? Meloun a zelenina? Každopádně se jedná o zeleninu velmi oblíbenou a také vhodnou pro výrobu osvěžujících domácích limonád... Vyzkoušet můžete klasickou melounovou i netradiční kombinace.


Silvestrovský speciál: Tip na nealkoholický party drink Vice

Silvestrovský speciál: Tip na nealkoholický party drink

31.12.

Na nadcházející silvestrovský večer se vám možná bude hodit dnešní tip. Připravte si nealkoholický party drink podle receptu kuchařského týmu Jamieho Olivera a okouzlete svoje hosty nejen chutí, ale i jeho vzhledem.


Domácí limonády: Zelený džus Vice

Domácí limonády: Zelený džus

9.9.

 

Dnes vám přináším ultra zdravý tip na domácí limonádu. Vyzkoušejte zelený džus podle Danielle Hayley z kuchařského týmu Jamieho Olivera, zajistíte si tak jistě i dostatek vitamínů pro boj s proměnlivým podzimním počasím.

 

 

 


Domácí limonády: Rychlý tip na ovocné ledové kostky Vice

Domácí limonády: Rychlý tip na ovocné ledové kostky

4.9.

Tentokrát si Danielle Hayley z kuchyně Jamieho Olivera připravila tip na ledové kostky z ovocné ledové dřeně. Podívejte se jak jednoduše ozvláštnit servírování vaší limonády.


Domácí limonády: Citrusová rehydratace Vice

Domácí limonády: Citrusová rehydratace

2.9.

Recept na dnešní domácí limonádu je ideálním rehydratačním nápojem. Obsahuje všechny základní látky důležité pro dostatečnou hydrataci lidského organismu. Po horkém létě a pro náročný start školního roku je to ideální volba.


Domácí limonáda: Zdravá kokosová limonáda s hroznovým vínem Vice

Domácí limonáda: Zdravá kokosová limonáda s hroznovým vínem

28.8.

Dnešní tip na domácí limonádu je přímo superzdravá vitaminová bomba. Dvěma hlavními ingrediencemi jsou hroznové víno a kokosová voda. Podívejte se na následující recept, jistě neodoláte a vyzkoušíte.


Domácí limonády: Rychlý tip na květinové ledové kostky Vice

Domácí limonády: Rychlý tip na květinové ledové kostky

26.8.

Dnešní tip pro domácí limonády je tak trošku jiný. Nejedná se o samotnou domácí limonádu, ale spíše dekoraci a dochucení. Podívejte se na video jak si jednoduše a rychle vyrobit květinové ledové kostky.


Domácí limonáda: Borůvkovo-mátové osvěžení Vice

Domácí limonáda: Borůvkovo-mátové osvěžení

21.8.

Borůvky jsou známé jako přírodní antioxidanty. Udělejte si na osvěžení pro letní den zdravou borůvkou limonádu, pochutnáte si a zároveň uděláte něco pro svoje tělo.


Experiment s ledem a solí: Sorbet za pět minut Vice

Experiment s ledem a solí: Sorbet za pět minut

19.8.

Udělejte si doma malý experiment a jako bonus si pochutnáte na vynikajícím ovocném sorbetu. Podívejte se na následující video jak si udělat osvěžující dobrotu během pěti minut. 


Domácí limonáda: Vykouzlete si doma Španělskou atmosféru Vice

Domácí limonáda: Vykouzlete si doma Španělskou atmosféru

17.8.

Tip na domácí limonádu od Omara Allibhoye z kuchařského seriálu Jamieho Olivera vám připomene dovolenou ve Španělsku. Pozvěte přátele a osvěžte se touto dobrotou.


Domácí limonády: Jahodová bomba s bazalkou a balsamicem Vice

Domácí limonády: Jahodová bomba s bazalkou a balsamicem

14.8.

Jahodová limonáda zní jako klasika na dětské oslavy, avšak pokud ji dochutíte bazalkou a balsamicem, nemusíte se vůbec bát servírovat ji i dospělým na letní grilovaččce nebo odpoledním  posezení s přáteli. Vzykoušejte a uvidíte jak všem zachutná.

Ispirovali jsme se v seriálu Jamieho Olivera, tipem od Danielle Halley.


Domácí limonády: Pochutnejte si na letním punči Vice

Domácí limonády: Pochutnejte si na letním punči

12.8.

Pořádáte letní párty, anebo jen rodinné posezení? Vyzkoušejte hostům připravit letní punč, který si můžou dát bez obav i děti, protože je zcela bez alkoholu. Pro obzvláštnění můžete dle receptu Jamieho Olivera ovocný punč dozdobit jedlými květy z vaší zahrádky. Jstě sklidíte jako hostitel úspěch!


Domácí limonády: Už jste ochutnali levandulovou limonádu? Určitě vyzkoušejte Vice

Domácí limonády: Už jste ochutnali levandulovou limonádu? Určitě vyzkoušejte

7.8.

S levandulovou limonádou přinesete novinku na váš stůl, překvapité hosty nevšední chutí a zároveň si užijete vynikající osvěžení! Navíc, pokud připravíte limonádu dětem, budou jistě nadšeny z její výrazné ružové barvy. Podívejte se na následující video, jak voňavou dobrotu připravit.


Vyzkoušejte zdravé osvěžení: ovocnou vodu! Vice

Vyzkoušejte zdravé osvěžení: ovocnou vodu!

31.7.

Dnešní recept na domácí pití není tak uplně recept na limonádu. Jedná se o recept na to, jak si zajímavě a zdravě ochutit doma vodu z kohoutku. Tentokrát tedy nejsou potřeba žádné speciální ingredience, pouze voda a ovoce.


Domácí limo: angreštové osvěžení Vice

Domácí limo: angreštové osvěžení

24.7.

Jste už téměř profesionál v domácích limonádách? Už vás prostě jen tak něco nepřekvapí? Vyzkoušejte angreštové limonády! Určitě vás v letních vedrech jejich příjemně kyselkavá chuť osvěží. 


Domácí ledový čaj z broskví Vice

Domácí ledový čaj z broskví

17.7.

Pro horké letní večery strávené s rodinou u grilu na zahradě, či pro schlazení během dne, jsme pro vás dnes připravili recept na domácí broskový ledový čaj.


Letní osvěžení: Melounová limonáda Vice

Letní osvěžení: Melounová limonáda

10.7.

Dnes vám přinášíme recept na osvěžující melounovou limonádu podle šéfkuchaře Jasona Hilla, který na ni dostal tip od svojí kamarádky, známé na Instagramu pod jménem RawVegan.


Domácí citronová limonáda Vice

Domácí citronová limonáda

3.7.

V tyto horké dny snad každý z nás uvítá ochlazení. A co teprve osvěžující domácí limonáda, kdo by odolal? Dnes vám přinášíme recept na domácí citronádu, ideální nápoj do džbánku např. k víkendovému grilování.


Zázvorové limonády povzbudí i prospějí vašemu zdraví Vice

Zázvorové limonády povzbudí i prospějí vašemu zdraví

29.8.

Máte rádi zázvor? Jeho chuť je velmi výrazná, aromatická, slabě ovocná až citrusová a sladce pikantní, ve větším množství je až velmi ostrá. Čerstvý, sušený, vařený i nakládaný působí příznivě na lidské zdraví. Zázvor je skvělá prevence proti nachlazení a výborně také povzbudí organismus.
 


Grepové limonády rychle a snadno Vice

Grepové limonády rychle a snadno

27.8.

Víte, že grapefruit byl poprvé objeven na ostrově Barbados v Karibském moři? Grep se pěstoval jako okrasná rostlina, jako ovoce je populární až od 19. století. Grapefruit obsahuje bohaté množství vitaminu C, B1, K a přírodních flavonoidů. Grep zvyšuje obranyschopnost organismu, zlepšuje krevní oběh a dokonce snižuje hladinu cholesterolu v krvi.
 


Ledové ananasové domácí limonády Vice

Ledové ananasové domácí limonády

20.8.

Ledové ananasové limonády si můžete vytvořit snadno a rychle v pohodlí domova. Stačí si předem připravit pořádné zásoby. Jak na to? Do tvořítka na led jednoduše vložíte kousky ananasu, dalšího ovoce či bylinky. Po zamražení můžete kostky kdykoliv použít pro výrobu osvěžujících domácích limonád. Přejeme dobrou chuť.
 


Mrazivě dobré domácí limonády Vice

Mrazivě dobré domácí limonády

18.8.

Co dělat když nemáme doma čerstvé ovoce? Je dobré se na tuto situaci připravit a v době hojnosti si vyrobit ledové zásoby. Zabere Vám to jenom chvilku a domácí limonády pak můžete bez problémů vykouzlit kdykoliv z domácích zásob. Rodina i hosté vás budou milovat.


Limonády z "čajových" bylinek Vice

Limonády z "čajových" bylinek

7.8.

Děláte si doma bylinkové čaje? Stejné bylinky můžete použít také pro přípravu domácích limonád. Doporučuleme zejména klasický měsíček, který pomáhá při čištění krve, onemocnění jater a zlepšuje trávení. Nebo vyzkoušejte oblíbenou mátu s diviznou či řebříček.
 


Domácí limonády z třešní Vice

Domácí limonády z třešní

5.8.

Vyzkoušejte pravou třešňovou... Třešně jsou bohatým zdrojem jak minerálů tak i vitamínů. Toto drobné ovoce je bohatým zdrojem hořčíku, železa, jódu, fosforu, zinku, vápníku, draslíku a křemíku. Z vitamínu obsahují ve významné míře vitamín A či betakaroten, vitamín P, vitamín C, vitamín E, vitamín B.


Vyzkoušejte osvěžující okurkovou limonádu! Vice

Vyzkoušejte osvěžující okurkovou limonádu!

29.7.

Věděli jste, že okurky pochází z vlhkých a teplých krajů Indie a Číny? Možná proto jsou domácí limonády z okurek tak osvěžující. A navíc okurky obsahují značné množství draslíku, takže dokáží zcela přirozeným způsobem odvodňovat organismus. Příprava limonád vám zabere jen několik minut, tak proč to nevyzkoušet?

 


Vyzkoušejte exotiku: Domácí limonády z liči a granátového jablka Vice

Vyzkoušejte exotiku: Domácí limonády z liči a granátového jablka

22.7.

Granátové jablko je výrazně aromatické ovoce se sladkokyselou chutí. Někdy je granátové jablko dokonce symbolem prvního hříchu - ve výtvarném umění stojí často Adam s Evou právě pod granátovníkem. Pojďme vyzkoušet, jak chutná tato hříšná limonáda. Aby byl kontrast dokonalý, srovnejme ji s jemmně andělským liči.
 


Malinové domácí limonády Vice

Malinové domácí limonády

15.7.

Znáte něco lepšího než maliny? Malinová zmrzlina, horké maliny,... Dnes pro vás máme tipy na skvělou domácí malinovou limonádu. Jako vždy jednoduše a rychle vykouzlíte neuvěřitelnou dobrotu. Maliny jsou navíc pro vysoký obsah antioxidantů cenné při horečnatých a zánětlivých onemocněních. Že neznáte nic lepšího?
 


Ananasové domácí limonády Vice

Ananasové domácí limonády

10.7.

Chcete zhubnout do plavek? Pak k dietě můžete přidat také ananasové domácí limonády. Ananas totiž obsahuje enzym bromelin, který odbourává bílkoviny a napomáhá trávení. Výhodou je, že ananas zakoupíte v supermarketu po celý rok, takže hubnout můžete třeba i po Vánocích.


Domácí limonády z černého rybízu Vice

Domácí limonády z černého rybízu

8.7.

V dalším díle letního seriálu se věnujeme domácím limonádám z černého rybízu, který je bohatým zdrojem vitamínu C, vitamínu P a bioaktivních flavonoidů. Řadíme jej mezi rostlinné antioxidanty. Domácí limonády z černého rybízu jsou výborné díky jeho výrazné chuti i barvě. Vyzkoušejte...


Vyzkoušejte: Domácí limonády z rybízu Vice

Vyzkoušejte: Domácí limonády z rybízu

4.7.

Rybíz se pěstuje v Evropě už od 15. století a to zejména ve Francii a Anglii, odkud pronikl i k nám do střední Evropy. Plody sbíráme od poloviny června až do srpna a můžeme si z nich vyrobit čerstvou domácí limonádu nebo sirup. Rybízové bobule mají osvěžující nakyslou chuť, kterou jistě oceníte zejména v horkém létě.


Léto přeje soutěžím! Co třeba O nejlepší domácí limonádu? Vice

Léto přeje soutěžím! Co třeba O nejlepší domácí limonádu?

3.7.

Máte rádi domácí limonády? Pak právě pro vás připravila skupina Veolia pod hlavičkou Kohoutkova.cz velkou letní soutěž O nejlepší domácí limonádu. Každý týden můžete vyhrát výrobník sodovky SodaStream, trička a flash disky Kohoutkova.cz


Melounové domácí limonády Vice

Melounové domácí limonády

1.7.

Věděli jste, že meloun je druh plodové zeleniny patřící do čeledi tykvovitých? Meloun a zelenina? Každopádně se jedná o zeleninu velmi oblíbenou a také vhodnou pro výrobu osvěžujících domácích limonád... Vyzkoušet můžete klasickou melounovou i netradiční kombinace.


Jahodové limonády - tentokrát tak trochu jinak Vice

Jahodové limonády - tentokrát tak trochu jinak

26.6.

Jahody jsou velmi bohatým zdrojem vitamínu C. Jeho obsah je srovnatelný s citrusovými plody. V závislosti na odrůdě může obsahovat od 40 do 90 mg/100 g plodu. Jahod tedy není nikdy dost :). Tentokrát jsme vyzkoušeli tak trochu netradiční kombinace. Nechejte se inspirovat.. 


Jak na domácí limonády? Vice

Jak na domácí limonády?

24.6.

Venku je teplo a vy máte chuť na něco dobrého? Kupovaná zmrzlina je hodně kalorická a domácí složitá? Vyzkoušejte osvěžující domácí limonádu... V letním seriálu vám budeme přinášet tipy na jednoduché a rychlé recepty, které zvládnete třeba i na chatě. V prvním díle se věnujeme limonádám z jahod.
 


Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE