Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Odborný seminář Nové metody a postupy při provozování čistíren odpadních vod již v dubnu

Odborný seminář Nové metody a postupy při provozování čistíren odpadních vod již v dubnu

VHOS, a.s. Moravská Třebová, Asociace pro vodu ČR - CzWA, a odborná skupina Městské čistírny odpadních vod pořádají ve dnech 14.–15. 4. odborný seminář na téma Nové metody a postupy při provozování čistíren odpadních vod. Akce se uskuteční v Moravské Třebové.

Na semináři budou prezentovány informace například o připravovaných novelách v oblasti odpadních vod, experimentálním provozu funkčního vzorku výměníku tepla v reálných podmínkách kanalizace, moderních postupech při zvyšování provozní bezpečnosti stokových sítí a spoustu dalších témat.

V rámci semináře se uskuteční v přilehlých prostorách přednáškového sálu prezentace předních firem působících v oboru stokování a čištění odpadních vod.


Přihlašování na seminář do 3. dubna zde.

 

PROGRAM:

14. DUBNA

8.00–9.00
Prezence

9.00–9.20
Zahájení


LEGISLATIVA VE VODNÍM HOSPODÁŘSTVÍ, předsedá Doc. Ing. Igor Bodík:


9.20–10.00
Možnosti nového operačního programu „Životní prostřední z hlediska podpory rozvoje vodohospodářské infrastruktury“
Berenika Peštová, Ing. Evžen Zavadil, MŽP Praha

10.00–10.40
Připravované novely v oblasti odpadních vod
Mgr. Veronika Vytejčková, MŽP Praha

10.40–11.20
Zkušenosti společnosti ČEVAK s monitoringem kanalizací a ČOV u koncesních smluv dle podmínek OPŽP
Ing. Jiří Stara, Ing. Jiří Lipold, ČEVAK a.s.

11.20–12.00
Druhé století aktivačního procesu: dosažená úroveň poznání a budoucnost procesu
Prof. Ing. Jiří Wanner, DrSc., VŠCHT Praha

12.00–12.30
Prezentace odborných partnerů semináře

12.30
Oběd


PROVOZOVÁNÍ, INOVACE A NOVÉ TECHNOLOGIE, předsedá Prof. Ing. Jiří Wanner, DrSc. (odpolední blok I.):


13.30–14.00
Seminář v Moravské Třebové - 20 let inspirujících přednášek a diskuzí
Prof. Ing. Jiří Wanner, DrSc., Prof. Ing. Miroslav Drtil, Ph.D., Ing. Vladimír Langer

14.00–14.30
Opatření pro potlačení růstu Microthrix parvicella v praxi
Ing. Bohdan Soukup Ph.D., MBA, Ing. Radka Rosenbergová,
Ing. Vladimír Todt, Dr. Ing. Pavel Chudoba, Veolia Česká republika


14.30–15.00
Modernizace ČOV Litoměřice
Ing. Pavel Loužecký, SčVK a.s. Teplice

15.00–15.15
Přestávka
 


PROVOZOVÁNÍ, INOVACE A NOVÉ TECHNOLOGIE, předsedá Ing. Martin Fiala Ph.D. (odpolední blok II.):

15.15–15.45
ČOV Liptovský Mikuláš - skúsenosti s kaskádovou aktiváciou
Ing. Marek Rybár, Ing. Pleška Milan, FERRMONT Slovakia

15.45–16.15
Drogy a liéky v odpadních vodách Slovenska
Doc. Ing. Igor Bodík, Ing. Tomáš Mackuľak, PhD.,
Ing. Michal Mosný

16.15–16.45
Drogy a liéky v odpadních vodách Slovenska
Likvidace fosforu - PhosphoReduc
Ing. Vít Rous, Grania s.r.o., Ing. Jiří Zima, Skanska


16.45–17.00
Diskuse, závěr prvního dne

19.30–2.00
Společenský večer s ochutnávkou vín, repro hudba

 


15. DUBNA

PROVOZOVÁNÍ, INOVACE A NOVÉ TECHNOLOGIE, předsedá Ing. Bc. Martin Srb, Ph.D. (dopolední blok I.):

9.00–9.25
Řešení zápachu na ÚČOV fotokatalytickou oxidací
Ing. Ondřej Unčovský, ASIO,spol. s r.o.

9.25–9.55
Praktické výsledky aplikace kontinuální termické lyzace na ÚČOV Praha
Prof. Ing. Pavel Jeníček, VŠCHT Praha, Ing. Vladimír Todt, Bente
Nielsen, Ing. Ondřej Beneš, Ph.D., Kruger, Dr. Ing. Pavel Chudoba,
Veolia Česká republika


9.55–10.15
Intenzifikace kalového hospodářství ČOV Beroun
Mgr. Jiří Paul, Jan Soukup, Ing. Jiří Čejka, Vodovody a kanalizace Beroun a.s.

10.15–10.35
Experimentální provoz funkčního vzorku výměníku tepla v reálných podmínkách kanalizace
Doc. Ing. David Stránský, Dr. Ing. Ivana Kabelková,
Ing. Vojtěch Bareš, PhD., Mgr. Gabriela Šťastná, PhD., ČVUT Praha,
Ing. Miloš Jelínek, CSc., ATEKO a.s.

10.35–10.50
Přestávka
 

PROVOZOVÁNÍ, INOVACE A NOVÉ TECHNOLOGIE, předsedá Ing. Martin Pečenka (dopolední blok II.):

10.50–11.10
Moderní postupy při zvyšování provozní bezpečnosti stokových sítí
Ing. Milan Lindovský, Ing. Jiří Kašparec, VAE CONTROLS Ostrava

11.10–11.30
ČOV Libčice - řízení přerušované aerace pomocí sondy N-NH4
Ing. Martin Fiala Ph.D., Středočeské vodárny, a.s.

11.30–11.50
Provozní specifika ČOV s MBR
Ing. Daniel Vilím, Ing. Milan Svoboda, Ing. Miroslav Maršík,
Ing. Radek Vojtěchovský, ENVI-PUR, s.r.o.


11.50–12.10
Analýzy ČOV Štiřín a systém STM
Ing. Rostislav Hellstein st., Huberts Staehler, Jiří Pecha,
Hellstein spol. s r.o. Kopřivnice


12.10–12.30
Diskuse, závěr

25. 3. 2015 redakce
Mohlo by vás zajímat
Témata odborné konference Dny teplárenství a energetiky 2023 Vice

Témata odborné konference Dny teplárenství a energetiky 2023

5.10.

29. ročník nejvýznamnější a největší konference v oboru teplárenství a energetiky v České republice představí novinky, inovace a témata, která významně ovlivňují současný trh s teplem, energiemi i odpadovým hospodářstvím. 


Atomizace vodárenství začíná generovat rizika Vice

Atomizace vodárenství začíná generovat rizika

27.2.

"Snaha mít vše pod vlastní kontrolou je minimálně pro ambiciózní jedince jednou z metod kariérního i vlivového růstu a nezávislosti na rozhodování jiných. Ne vždy ale musí být takový postoj ku prospěchu věci," uvádí ve svém blogu na Aktuálně.cz Petr Havel.


Už máte registraci na Dny teplárenství a energetiky 2019? Vice

Už máte registraci na Dny teplárenství a energetiky 2019?

21.1.

Média jsou plná článků o emisních povolenkách, nárůstu jejich cen na burzách a následném zdražování cen energií pro spotřebitele. Dopady do vodárenství a cen vody jsou bez diskuze značné. Nejnovější informace z oboru můžete načerpat na již tradičních Dnech teplárenství a energetiky 24. a 25. dubna v Hradci Králové.


Novinky v zákoně o zadávání veřejných zakázek Vice

Novinky v zákoně o zadávání veřejných zakázek

15.1.

Nestihli jste minulý týden tradiční konferenci Financování vodárenské infrastruktury? Týká se vás nebo vašich klientů Zákon o zadávání veřejných zakázek? Pak právě pro vás jsme připravili souhrn tří vybraných bodů z prezentace Mgr. A. Havlové z AK Havel, Holásek & Partners.


KONFERENCE: Za povodněmi v září do Českých Budějovic Vice

KONFERENCE: Za povodněmi v září do Českých Budějovic

5.8.

Česká společnost vodohospodářská (ČSVH) pořádá 14-15. září již druhý ročník konference Povodně a hospodaření s vodou. Na akci se představí řada vodohospodářských odborníků a také nová předsedkyně ČSVH Ing. Miloslava Melounová.


reSITE 2016 nabídl recepty, jak se mají města 21. století připravit na migraci Vice

reSITE 2016 nabídl recepty, jak se mají města 21. století připravit na migraci

27.6.

V pátek 17. června v Praze skončila 5. výroční konference reSITE 2016: Města a migrace. Registrovalo se rekordních 844 návštěvníků z 23 zemí, včetně 77 zástupců českých a zahraničních médií. Šéf a zakladatel reSITE Martin Barry zahájil dva konferenční dny ve Foru Karlín otázkami: „Odkud pocházíte?“ a „Kam jdete?“ Navodil, jak hluboce se týká otázka migrace ve městech každého z nás. 


Zůčastněnte se východoevropské konference mladých odborníků ve vodárenství Vice

Zůčastněnte se východoevropské konference mladých odborníků ve vodárenství

20.1.

Mezinárodní vodárenská asociace pořádá již 8. ročník východoevropské konference pro mladé odbroníky ve vodárenském průmyslu (8th IWA Eastern European Young Water Professionals Conference). Letos se tato konference bude konat 12.-14.5.2016 v polském Gdaňsku.


Konference Urban Future: Přijďte se dozvědět něco o udržitelnosti našich měst Vice

Konference Urban Future: Přijďte se dozvědět něco o udržitelnosti našich měst

17.12.

Největší konference ve střední Evropě na téma udržitelného rozvoje měst se bude konat v rakouském Grazu 2. - 3.března 2016. V Rakousku se sejdou světoví i místní odborníci, vědci i odborná veřejnost. Více jak 180 mluvčích se představí na 40 různých sezeních a přednáškách. Do udržitelného rozvoje je zapojeno asi na 1500 měst.


O konferenci COP21 ve dvou minutách... Vice

O konferenci COP21 ve dvou minutách...

8.12.

Až do 11. prosince probíhá ve francouzském hlavním městě jedna z největších mezinárodních konferencí o klimatu - COP21. Témat k jednání bude jistě mnoho. Nemáte čas studovat dlouhé elaboráty? Dnes vám přinášíme video, které jednoduše shrnuje témata a důvody konání této konference.


Mezinárodní konference o správě udržitelných vodních zdrojů Vice

Mezinárodní konference o správě udržitelných vodních zdrojů

25.11.

V Londýně se bude 25. - 26. ledna 2016 konat mezinárodní konference ICSWRM 2016, na které se setkají přední vědci a výzkumní pracovníci, aby sdíleli své zkušenosti a výsledky výzkumů o všech aspektech řízení udržitelných vodních zdrojů.


Konference: Zjistěte novinky vývoje v oblasti kvality vody, zpracování a distribuci Vice

Konference: Zjistěte novinky vývoje v oblasti kvality vody, zpracování a distribuci

21.10.

Technická konference Drinking Water, se naposledy konala v roce 2010. Nyní po pěti letech se zástupci vodárenských společností opět sejdou aby zjistili především technické novinky v oblasti vodárenství. Konference se koná 18. listopadu v Londýně.


Konference: Dáte si aperitiv? Vice

Konference: Dáte si aperitiv?

12.10.

Staňte se velvyslancem životního prostředí prostřednictvím kampaně “Vítejte v mém domě” sdružení PikPik Environnement. Co mají společného aperitiv a největší mezinárodní konference o klimatických změnách ve Francii? Jsou skvělou příležitostí k propagaci ekologicky zodpovědného chování.


Konference: Navštivte konferenci Hydro 2015 ve francouzském Bordeaux Vice

Konference: Navštivte konferenci Hydro 2015 ve francouzském Bordeaux

9.10.

Již na konci října se v Bordeaux Convention Centre ve Francii koná mezinárodní vodárenská konference a veletrh Hydro 2015. Hlavními tématy budou vodohospodářství v rozvojových zemích a důležitost vývoje a udržení bezpečnosti v oblasti vodní infrastruktury.


Konference: Navštivte konferenci na téma Provoz vodovodů a kanalizací v Čestlicích Vice

Konference: Navštivte konferenci na téma Provoz vodovodů a kanalizací v Čestlicích

8.10.

Již za necelý měsíc pořádá SOVAK ČR v pražských Čestlicích konferenci na téma Provoz vodovodů a kanalizací. Hlavními tématy budou technologické novinky, otázky klimatických změn a řešení havárií a neočekávaných událostí.


Expertka: Války o vodu jsou mýtus, pravidlem je spolupráce Vice

Expertka: Války o vodu jsou mýtus, pravidlem je spolupráce

25.8.

Vyhlídka na budoucnost plnou válek o vodu je mýtem, protože k násilným mezistátním konfliktům vede jen zlomek sporů o využívání vodních zdrojů, pravidlem je zde naopak spolupráce. Otázka vody je například prakticky jediná věc, na níž se dokáže domluvit Izrael s Palestinci a Jordánskem.


V Turecku připravují první vodárenskou výstavu a konferenci Instanbul Water Expo Vice

V Turecku připravují první vodárenskou výstavu a konferenci Instanbul Water Expo

24.6.

Instanbul Water Expo představí komplexní řadu nejnovějších technologií a vývoje v oblasti udržitelného využívání vodních zdrojů, úspory vody, čištění odpadních vod a recyklace. První B2B výstava v Turecku výhradně zaměřená na vodárenský průmysl vodu a odpadní vody se koná 3. - 5. 9. 2015 v Instanbul Expo Center.


Setkání vodohospodářů v Kutné Hoře již za dva týdny Vice

Setkání vodohospodářů v Kutné Hoře již za dva týdny

13.5.

Sdružení vodohospodářů České republiky, oblast Kutná Hora, pořádá ve dnech 26. a 27. května XXX. setkání vodohospodářů v Kutné Hoře, které je zaměřeno na aktuální problematiku vodního hospodářství i na výklad novelizovaných právních předpisů – zejména jejich uplatňování v praxi.


Na výstavě VODOVODY-KANALIZACE vystoupí odborníci i představitelé ministerstev Vice

Na výstavě VODOVODY-KANALIZACE vystoupí odborníci i představitelé ministerstev

6.5.

Již 19. ročník největší vodohospodářské akce v České republice se bude konat od 19. do 21. května - podruhé za sebou v pražském areálu PVA - EXPO Letňany. Těšit se můžete na téměř 200 vystavovatelů, unikátní technologie i zajímavé přednášky předtavitelů MZe, MŽP, MPO a dalších odborníků. Přinášíme kompletní přehled přednášek.
 


Edinburgh v květnu hostí mezinárodní kongres o vodě Vice

Edinburgh v květnu hostí mezinárodní kongres o vodě

22.4.

Patnáctý ročník mezinárodního kongresu World Water Congress XV se letos koná v Edinburghu od 25. do 29. května. Akci pořádá asociace IWRA (International Water Resources Association) s podtitulem Světová voda, zdroj pro rozvoj: příležitosti, výzvy a omezení.


Sovak zve na seminář Aktuální otázky ekonomiky a cenotvorby v oboru VaK Vice

Sovak zve na seminář Aktuální otázky ekonomiky a cenotvorby v oboru VaK

15.4.

Na semináři vystoupí zástupci Ministerstva financí ČR, kteří se budou zabývat regulací cen pro vodné a stočné, i Specializovaného finančního úřadu. Akce se uskuteční 14. května od 9.30 hodin v Praze 1 - konferenčním sále č. 319, Novotného lávka 5.


Mezinárodní konferenci HydroEco'2015 letos hostí Vídeň Vice

Mezinárodní konferenci HydroEco'2015 letos hostí Vídeň

1.4.

Konference s podtitulem pokrok v monitoringu, předpovědi a řízení hydroekologických procesů se uskuteční od 13. do 16. dubna ve Vídni. Hlavním diskutovaným a prezentovaným tématem bude interakce mezi podzemními vodami, povrchovými vodami a ekologickými systémy.


Mezinárodní konference Počítáme s vodou 2015 již za týden Vice

Mezinárodní konference Počítáme s vodou 2015 již za týden

19.3.

Konference o hospodaření se srážkovými vodami v zastavěných oblastech se uskuteční ve čtvrtek 26. března v hotelu Amarilis v Praze 1. Představí téma hospodaření se srážkovými vodami v jeho komplexnosti, od souvislostí s lokální a globální změnou klimatu po různé aspekty zelené infrastruktury.


Seminář Jezy a vodní turistika již za měsíc Vice

Seminář Jezy a vodní turistika již za měsíc

11.3.

Česká vědeckotechnická vodohospodářská společnost, z.s., odborná skupina vodní toky a nádrže, pořádá 7. dubna seminář Jezy a vodní turistika, který vás seznámí s aktuálním stavem této problematiky a posílí povědomí o problémových okruzích současného stavu. Akce se koná v Klubu techniků, Novotného lávka č. 5 v Praze 1.


Navštivte v březnu mezinárodní vodohospodářskou konferenci VODA ZLÍN 2015 Vice

Navštivte v březnu mezinárodní vodohospodářskou konferenci VODA ZLÍN 2015

25.2.

XIX. ročník mezinárodní vodohospodářské konference VODA ZLÍN 2015 proběhne ve dnech 12.–13. března v Interhotelu Moskva ve Zlíně. Historie konference se začala psát v roce 1997 a od té doby se ve Zlíně každé jaro schází přední domácí i zahraniční odborníci na tzv. "čistou vodu”.


Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE