Rewrite letters from the image.
 
 
detail

O dotacích na problémové čistírny se rozhodne v lednu

O dotacích na problémové čistírny se rozhodne v lednu

Na konci ledna by mělo být jasné, které ze 44 problémových projektů modernizací čističek odpadních vod dostanou peníze z Operačního programu Životní prostředí. Platí to i pro několikamiliardový projekt pražské čističky, o němž vede Ministerstvo životního prostředí s Evropskou komisí zvláštní jednání.

Ministerstvo připravilo na podnět komise novou metodiku. Podle slov prvního náměstka MŽP Jakuba Kulíška by jen zhruba deset z problémových projektů mohlo uspět.

Pražští zastupitelé rozhodli, že hlavní město případnou dotaci z EU dofinancuje. Náklady na přestavbu a rozšíření pražské čistírny totiž přesáhnou 11 miliard korun. Z Operačního programu Životní prostředí by Praha mohla dostat nanejvýš 5,9 miliardy korun.

Mezi problémové projekty se řadí i modernizace vodohospodářské infrastruktury v malých obcích, které na podobné projekty mají malé rozpočty. Nejproblematičtější situace je u 29 obcí, kde mají vlastníci vodohospodářské infrastruktury s provozovateli vodovodů a kanalizací dlouhodobé smlouvy.

12. 1. 2012 Ola
Reklama
Oborové informace

EY jako partner pro získání evropských dotací

EY jako partner pro získání evropských dotací Vice

1.9.

Poradenská společnost EY (dříve Ernst & Young) v letošním roce rozšíří své porfolio...

...

Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE