Rewrite letters from the image.
 
 
detail

O dotacích na problémové čistírny se rozhodne v lednu

O dotacích na problémové čistírny se rozhodne v lednu

Na konci ledna by mělo být jasné, které ze 44 problémových projektů modernizací čističek odpadních vod dostanou peníze z Operačního programu Životní prostředí. Platí to i pro několikamiliardový projekt pražské čističky, o němž vede Ministerstvo životního prostředí s Evropskou komisí zvláštní jednání.

Ministerstvo připravilo na podnět komise novou metodiku. Podle slov prvního náměstka MŽP Jakuba Kulíška by jen zhruba deset z problémových projektů mohlo uspět.

Pražští zastupitelé rozhodli, že hlavní město případnou dotaci z EU dofinancuje. Náklady na přestavbu a rozšíření pražské čistírny totiž přesáhnou 11 miliard korun. Z Operačního programu Životní prostředí by Praha mohla dostat nanejvýš 5,9 miliardy korun.

Mezi problémové projekty se řadí i modernizace vodohospodářské infrastruktury v malých obcích, které na podobné projekty mají malé rozpočty. Nejproblematičtější situace je u 29 obcí, kde mají vlastníci vodohospodářské infrastruktury s provozovateli vodovodů a kanalizací dlouhodobé smlouvy.

12. 1. 2012 Ola
Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE