Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Nová kanalizace zlepší odtok odpadů z lokality sv.Václav v Písku

Nová kanalizace zlepší odtok odpadů z lokality sv.Václav v Písku

Město Písek bude mít novou kanalizaci a vodovod v ulicích Burketova a Výstaviště, kanalizace zlepší odvádění odpadních vod z lokality Svatý Václav. Vodárenská správa Písek s.r.o. zahájila práce na přípravě tohoto projektu. Projekt vyjde na více než 19 milionů korun bez daně. Stavět se začne na konci tohoto roku. ČTK to řekla tisková mluvčí města Písek Kristýna Barchini.

"Kanalizace odvádějící odpadní vody z lokality Svatý Václav je z důvodů rozvoje zdejší výstavby nedostatečná. Je také velmi obtížně přístupná z důvodu provádění strojního čištění a údržby. Zároveň dochází k odlehčení odpadních vod u dopravního hřiště při přívalových deštích, jelikož se jedná o jednotnou kanalizaci," řekl jednatel Vodárenské správy Písek s.r.o. Roman Honzík.

Vodovodní řád, který zásobuje lokalitu Svatý Václav, je veden na levém břehu řeky Otavy ke kostelu a dále na průmyslovou zónu města Písku. Při jakékoli poruše na tomto hlavním zásobním řadu dojde k přerušení dodávky vody v uvedených lokalitách.

Vybudování kanalizace a vodovodu se podle místostarosty Písku Josefa Knota (TOP 09) zlepší odvádění odpadních vod a také zásobování vodou pro lokalitu Svatý Václav.

"Vodoměrná šachta, která se zde vybuduje, přispěje k lepší ovladatelnosti vodovodních sítí a měření spotřeby v jednotlivých částech města Písku,"
uvedl Knot.

Písek chce v tomto a v příštím roce postavit úpravnu vody za 190 milionů korun, rekonstruovat bývalou školu na Alšově náměstí na městskou knihovnu a komunitní centrum za 160 milionů Kč bez daně. Asi 200 milionů by měla stát stavba plaveckého bazénu, pro který město stále hledá vhodné místo.

Foto: Wikipedia, Richenza, licence

16. 8. 2016 ČTK
Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE