Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Lidé už si mohou chodit zaplavat do Píseckého Barrandova

Lidé už si mohou chodit zaplavat do Píseckého Barrandova

V Písku včera slavnostně otevřeli opravovanou plovárnu U svatého Václava. Leží přímo u Otavy a je nejnavštěvovanějším koupalištěm ve městě. Opravy budou pokračovat po sezoně, letos náklady přesáhnou 12 milionů korun. Jedná se o jednu z nejvyšších letošních investic města. ČTK to řekl místostarosta Písku Josef Knot (TOP 09).

"Písek je městem s dlouholetou historií, lidé v něm navštěvují mnohá tradiční místa, která se město snaží obnovovat a udržovat. Mezi taková místa patří i tato plovárna, které se také říká Písecký Barrandov," uvedl Knot.

Během léta byly upraveny terasy, zábradlí a sociální zařízení, které imituje lodní kajuty. Po létě bude následovat demolice stávající betonové konstrukce bazénu, vybudování nového dětského nerezového koupaliště, doplnění bazénu o bezpečnou vodní atrakci pro děti i nové řešení přístupu z pláže, brodítko či sprchy. V plánu je také rozšíření plochy pro ležení a nová skluzavka do bazénu. Přímo v řece bude nově pontonové molo.

Od loňska už je na koupališti zrekonstruované brouzdaliště a jeho okolí, nový zdroj vody a vodovodní a kanalizační rozvody inženýrských sítí. Díky rekonstrukci se návštěvnost v minulém roce zvýšila. "Plovárnu během léta 2015 navštívilo 24.500 lidí. V roce 2014 to bylo 11.000," uvedla mluvčí města Písek Kristýna Barchini.

Písek v roce 2016 hospodaří s příjmy přes 674 milionů a výdaji přesahujícími 735 milionů. Schodek zhruba 61 milionů korun pokrývají přebytky z minulých let. Mezi stěžejní letošní projekty patří vybudování okružní křižovatky ulic Obchodní a Průběžná a druhá etapa rekonstrukce městské části Bakaláře, která vyjde na 15 milionů. Důležitá bude také výstavba cyklostezky v průmyslové zóně Dobešice - Čížovská, která bude stát také asi 15 milionů.

 

Foto: Facebook

13. 5. 2016 ČTK
Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE