Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Letní plavidla si v Lipně půjčilo meziročně o třetinu lidí více

Letní plavidla si v Lipně půjčilo meziročně o třetinu lidí více

V půjčovně letních plavidel v Lipně nad Vltavou stoupl v letošní letní sezoně zájem o 30 procent. Plavidla si půjčilo přes 11.000 lidí, řekl ČTK ředitel marketingu společnosti Lipno servis Jiří Falout.

Kvůli rekordním vedrům rekreanti na Lipensku trávili přes léto čas většinou u vody a návštěvu krytých atrakcí odsouvali. Větší návštěvnost měly i kempy, kam zamířily stovky tisíc lidí, řekl ČTK PR manažer Turistického spolku Lipenska Pavel Pechoušek. Letní sezonu zakončí svatováclavská balonová fiesta 28. a 29. září.

"Lidé díky počasí preferovali především jízdy na šlapadlech a paddleboardech. Naštěstí jsme byli dobře připraveni, když jsme před sezonou dovybavili půjčovnu u nově otevřené beach areny na lipenské pláži,"
řekl k půjčování letních plavidel mluvčí Lipno servisu Vojen Smíšek.

Větší návštěvnost měly lipenské kempy. V kempu Modřín na Lipně stoupl počet ubytovaných meziročně o 14 procent. Předseda Turistického spolku Lipenska Jiří Mánek řekl, že v kempech strávily léto stovky tisíc lidí.

"Někde už během léta odmítali další návštěvníky a kempy zůstaly uzavřené. Přes zimu zde znovu chystají milionové investice, aby během příštího léta uvítaly ještě více spokojených návštěvníků. Další investice jsou třeba, každoročně máme na Lipensku okolo 1,2 milionu přenocování a podle dat mobilních operátorů okolo čtyř milionů jednodenních návštěv,"
uvedl Mánek.

Spokojení jsou podle Pechouška i majitelé hotelů. Hotel České Žleby, kde se může najednou ubytovat až 60 lidí, eviduje podle jeho manažerky Petry Hříbalové v srpnu až dvacetiprocentní nárůst. Více lidí se meziročně svezlo na parnících Adalbert Stifter a Vltava, přívoz v Dolní Vltavici zaznamenal meziroční nárůst přepravených aut a naopak pokles převezených cyklistů.

Menší návštěvnost měla meziročně v červenci a srpnu některá infocentra. Zhruba o deset procent méně lidí přišlo do infocentra v Horní Plané: letos 8.846 lidí, loni 10.512 lidí. Desetiprocentní pokles návštěvnosti zaznamenal hrad Rožmberk nad Vltavou. "Letos k nám přišlo 30.005 turistů, rok předtím to bylo 33.544," uvedla kastelánka Andrea Čekanová.

25. 9. 2018 ČTK
Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE