Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Praktická láhev SodaStream nahradí 2000 PET lahví

Praktická láhev SodaStream nahradí 2000 PET lahví

Láká vaše děti slazená limonáda a vám se nechce tahat s balíky PET lahví? Vyzkoušejte SodaStream! Z kohoutkové vody během chvilky vykouzlí zdravou domácí limonádu s bublinkami. Výrobníky domácí sodovky a limonády SodaStream nabízí alternativu k neekologickým jednorázovým plastovým lahvím.

Jedna náplň bombičky SodaStream vystačí až na 80 litrů nebo 180 plechovek nápoje, pak je znovu naplněna a znovu připravena k použití.

O tom, že je SodaStream ekologičtější alternativou není pochyb. Nezávislá studie společnosti Carbon Trust certifikovala celkový objem emisí skleníkových plynů u každé fáze životního cyklu produktu včetně výroby, distribuce, uskladnění, prodeje, opětovného plnění, užívání a likvidace bombiček s plynem. Společnost Carbon Trust certifikovala, že uhlíkové stopy výrobníku Fizz od společnosti SodaStream a sirupů s příchutí coly a dietní coly odpovídají požadavkům PAS 2050: 2008, mezinárodního standardu pro hodnocení emisí skleníkových plynů u produktů a služeb za celý její životní cyklus. Certifikace uhlíkové stopy rovněž splňuje požadavky Code of Good Practice a Footprint Expert™ Guide.

Certifikovaná uhlíková stopa produktů společnosti SodaStream dosahuje v České republice 34 gramů CO2 na litr perlivé vody, 75 gramů CO2 na litr dietní coly a 90 gramů CO2 na litr coly. Podle společnosti Carbon Trust je taková uhlíková stopa o 65 % až 80 % nižší než průměrná uhlíková stopa srovnatelných nápojů prodávaných v umělohmotných PET lahvích a certifikovaných firmou Carbon Trust.

Jak SodaStream funguje? Nejdříve připravíte čistou, dobře vychlazenou (7°C) sodovou vodu ve vašem výrobníku SodaStream. Láhev se sodovkou vyjměte z přístroje opatrně vlijte odměrku sirupu SodaStream - víčko ze sirupu je zároveň odměrkou. Láhev uzavřete a opatrně promíchejte. Nápoje můžete snadno přizpůsobit své chuti přidáním většího či menšího množství sirupu. Pozn. nikdy do výrobníku nevkládejte láhev s vodou se sirupem. Proč nejdříve připravit sodu a pak přidat sirup? Pokud by se sytila voda,která již obsahuje sirup, nápoj by vypěnil z přístroje a mohl by jej poškodit.

V nabídce je celá řada příchutí. Vyzkoušejte třeba sirupy Goodness, které obsahují pouze přírodní složky bez jakýchkoliv umělých barviv či aromat a nemají přidaný cukr. Jsou tak ideální volbou pro ty, kdo chtějí zdravě zahnat žízeň. Skvěle se hodí i pro děti do školy nebo na cesty – stačí, když v přístroji SodaStream jemně naperlíte čerstvou vodu a dochutíte třeba sirupem z pomeranče

Více informací o nabídce SodaStream naleznete ZDE

20. 8. 2012 (jab)
Mohlo by vás zajímat
Čerstvou kohoutkovou podporují také v Polsku Vice

Čerstvou kohoutkovou podporují také v Polsku

29.3.

V Polsku působí Nadace CZYŚCIUTKO, která se zasazuje o to, aby lidé dávali přednost pití kohoutkové vody. Již rok a půl se dobrovolní pracovníci této nadace aktivně zaměřují na školy, podniky i restaurační zařízení a vybízejí Poláky, aby upřednostňovali kohoutkovou vodu.


Představujeme: Veolia Voda na výstavě Vodovody-Kanalizace 2013 Vice

Představujeme: Veolia Voda na výstavě Vodovody-Kanalizace 2013

7.6.

V rámci ohlédnutí za tradiční výstavou Vodovody-Kanalizace 2013 přinášíme video reportáž z expozice společnosti Veolia Voda. Tentokrát se provozovatel vodárenské infrastruktury zaměřil na prezentaci projektu Kohoutkova.cz a systému pro monitorování spotřeby energií a vody, který byl nedávno implementován např. v Praze 11.


Maurer: Vodu z kohoutku nabízí zdarma většina dobrých restaurací Vice

Maurer: Vodu z kohoutku nabízí zdarma většina dobrých restaurací

21.1.

Vodu z kohoutku zdarma nabízí většina kvalitních českých a moravských restaurací, tvrdí vydavatel gastronomického průvodce Pavel Maurer.


I Andaluský pes pije kohoutkovou! Vice

I Andaluský pes pije kohoutkovou!

13.7.

Jaké zkušenosti a postřehy k podávání vody z vodovodu svým hostům mají spolumajitelky baru v pražských Holešovicích Andaluský pes - Klára Koubková a Martina Honcová, se dozvíte v následujícím stručném rozhovoru. Andaluský pes je jeden z mnoha barů, kaváren a restaurací zapojených do projektu "Kohoutkova.cz".


Tuček: Provozní by měl umět vydělat na jiných věcech. Podávání kohoutkové je samozřejmost! Vice

Tuček: Provozní by měl umět vydělat na jiných věcech. Podávání kohoutkové je samozřejmost!

7.5.

V dalším ze série rozhovorů s restauratéry a hoteliéry zapojených do projektu Kohoutkova.cz vám přinášíme zajímavé povídání s panem Jaroslavem Tučkem – majitelem a provozovatelem karlínské kavárny Můj šálek kávy a pražírny kávy doubleshot.


Kohoutková v hotelech Josef a Maximilian Vice

Kohoutková v hotelech Josef a Maximilian

26.4.

Zajímají Vás zkušenosti restauratérů zapojených do projektu Kohoutkova.cz? Pak si přečtěte první ze série rozhovorů tentokrát s Martinem Jamborem, Operations Managerem v hotelech Maximilian Hotel & Hotel Josef.


Oborové informace

EY jako partner pro získání evropských dotací

EY jako partner pro získání evropských dotací Vice

1.9.

Poradenská společnost EY (dříve Ernst & Young) v letošním roce rozšíří své porfolio...

...

Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE