Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Kvalita vody v EU - Rakousko

Kvalita vody v EU - Rakousko

Jak jsme přislíbili v úvodním dílu tohoto seriálu, přinášíme přehled shrnující kvalitu pitné vody v jednotlivých členských státech Evropské unie. Jako první v pořadí je Rakousko. Čerpáme z poslední zveřejněné zprávy o kvalitě pitné vody v EU za období 2005-2007.

Mezi lety 2005 – 2007 žilo v Rakousku přibližně 8,29 milionů obyvatel včetně rezidentů a turistů, z nichž bylo 66, 8 % zásobováno pitnou vodou od cca 240 velkých dodavatelů vody. Celkový objem dodané vody z těchto společností činil asi 450 milionů m3 za rok. Rakousko čerpalo z 99,9% z podzemní a jen 0,1% z povrchové vody.

Informace o výjimkách
V Rakousku nebyla u pitné vody definována žádná výjimka. Pouze v rakouských vnitrostátních předpisech existují přísnější parametry pro výskyt dusitanů a THM a dezinfekci vody pro E. coli, enterokoky, Cl.perfringens a Pseudomonas aeruginosa.

Celkově výsledky v měření kvality vody v Rakousku byly velmi dobré. Jen velmi málo  oblastí vykázalo nějaký drobný nesoulad. U mikrobiologických ukazatelů to byla bakterie E. coli v roce 2006 a enterokoky v roce 2005 a 2006. V obou případech se jednalo o malé číslo výskytu. Celkově patří Rakousko mezi ty státy Evropské unie, které se pohybují v nadprůměru, co se týká kvality pitné vody.


Následující tabulka ukazuje přehled dodržování jednotlivých parametrů v kvalitě vody za období 2005-2007.

Foto: Wikipedie: Julo

4. 6. 2012 PK
Mohlo by vás zajímat
Konference: Zjistěte novinky vývoje v oblasti kvality vody, zpracování a distribuci Vice

Konference: Zjistěte novinky vývoje v oblasti kvality vody, zpracování a distribuci

21.10.

Technická konference Drinking Water, se naposledy konala v roce 2010. Nyní po pěti letech se zástupci vodárenských společností opět sejdou aby zjistili především technické novinky v oblasti vodárenství. Konference se koná 18. listopadu v Londýně.


O čem se diskutovalo na kongresu EurEau v Milaně? Vice

O čem se diskutovalo na kongresu EurEau v Milaně?

20.10.

Členové evropské organizace EurEau se 5-7. října sešli v Miláně, aby diskutovali a předložili své programy a plány pro příští dva roky. EurEau je zastřešující organizací pro evropský vodárenský průmysl, která zahrnuje 28 členů z celé Evropy.Kvalita vody v EU - Řecko Vice

Kvalita vody v EU - Řecko

17.7.

Tentokrát vám v seriálu o kvalitě vody v zemích Evropské unie přinášíme přehled zpracovaný za léta 2005-2007 z Řecka. Pokud se tam chystáte na dovolenou, podívejte se, jak si pitná voda obecně stojí právě tam.


Jaká je kvalita vody v Evropské unii? Vice

Jaká je kvalita vody v Evropské unii?

28.5.

Nenechte si ujít úvodní díl seriálu o kvalitě a vlastnostech pitné vody v jednotlivých členských zemích Evropské unie. Zpočáku se na problém podíváme více statisticky a dále vás pak čeká přehled jednotlivých států. Čerpáme z poslední zveřejněné zprávy o kvalitě pitné vody v EU za období 2005-2007.


Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE