Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Kraj proplatí Rakovníku zhruba 300.000 Kč na likvidaci havárie

Kraj proplatí Rakovníku zhruba 300.000 Kč na likvidaci havárie

Středočeský kraj proplatí Rakovníku náklady necelých 300.000 korun na likvidaci havárie na vodním toku Karlův Luh. Dnes o tom rozhodli krajští zastupitelé. V roce 2012 se v toku našlo asi dvacet pytlů a barelů s jedovatým pesticidem. Kdo je tam vyhodil, nebylo zjištěno.

Podle starosty Rakovníka Zdeňka Nejdla (ODS) se jedná o klasický příklad, kdy má být na ochranu vody využit krajský havarijní fond.

Rakovnický úřad v souladu se zákony uložil provedení nezbytných nápravných opatření odborně a technicky způsobilé sanační firmě, která instalovala norné stěny a odtěžila nejvíce kontaminované zeminy z břehového svahu. Středočeský kraj nyní rozhodnutím svých zastupitelů náklady Rakovníku proplatí ze svého Havarijního fondu pro ochranu jakosti vod Středočeského kraje. "Mám radost. I naším tlakem se podařilo dokázat, že peníze z havarijního fondu patří právě na tyto případy," uvedl Nejdl. Město Rakovník muselo žádat opakovaně. Rada kraje na svém zasedání loni v červenci poskytnutí dotace Rakovníku neschválila.

„Jsem rád, že se podařilo věc vyřešit, protože v opačném případě, by to mohlo ovlivnit rozhodování starostů při případných podobných haváriích. Pozdní nebo špatné rozhodnutí v takovém případě může ovlivnit kvalitu pitné vody pro tisíce obyvatel," uvedl krajský zastupitel Petr Stříbrnský (TOP 09).

25. 6. 2014 ČTK
Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE