Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Jindřichův Hradec postaví v Děbolíně kanalizaci za 64 milionů korun

Jindřichův Hradec postaví v Děbolíně kanalizaci za 64 milionů korun

Jindřichův Hradec vybuduje kanalizační systém a také čističku odpadních vod pro svou městskou část Děbolín. Předpokládaná cena celého projektu je přibližně 64 milionů korun. Výstavbu kanalizačního systému chce radnice zahájit v říjnu letošního roku. ČTK to řekl vedoucí odboru rozvoje jindřichohradeckého městského úřadu Vladimír Krampera.

"Děbolín doposud žádný systém pro splašky a dešťovou vodu nemá. Většinou tam lidé využívají pouze vlastní jímky," uvedl Krampera. V Děbolíně žije přibližně 250 obyvatel.

Jindřichův Hradec chce na projekt získat dotaci od ministerstva zemědělství. Zatím však neví, o jakou částku by se jednalo. "Ministerstvo slíbilo vypsat dotační titul na tyto akce. Ale zatím nejsou známy jeho podmínky," uvedl Krampera.

Město hodlá začít s projektem, i kdyby do té doby nemělo jistotu dotace. Stavba potrvá téměř dva roky a během nich by radnice mohla případně žádat o grant. "Pokud bychom na to žádné peníze nezískali, počítáme s tím, že to zaplatíme z našeho rozpočtu," řekl.

Foto: Wiipedia, Fojsinek, licence

3. 7. 2018 ČTK
Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE