Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Hrátky s vodou: Jak si Rákosníček přivedl nebeskému Pastýři zatoulané hvězdy

Hrátky s vodou: Jak si Rákosníček přivedl nebeskému Pastýři zatoulané hvězdy

Dnes vám přinášíme epizodu z prvního příběhu "Rákosníček a hvězdy". Rákosníček, jako hvězdář, napravuje maléry na noční obloze.

Tentokrát se Rákosníček prohání po nočním nebi. Ve chvíli kdy na Brčálník padá tma tmoucí a na hladině se zatřpytí první hvězdy, začínají skřítkova nebeská dobrodružství s Velkým vozem, Střelcem, Drakem, Orlem, Rakem, Vodnářem či s Polárou. A co podivuhodného se může odehrávat na setmělé obloze, vám už prozradí sám Rákosníček a hvězdy.
 

26. 7. 2016 redakce
Mohlo by vás zajímat
Nenechte si ujít Věda Fest a expozici PVK Vice

Nenechte si ujít Věda Fest a expozici PVK

22.6.

Desátý ročník VědaFestu probíhá dnes na pražském Vítězném náměstí - po dlouhé době opět naživo. Každoročně se přípravy programu účastní řada vysokých škol, akademických pracovišť, volnočasových institucí a firem. Vstup na akci je ZDARMA.

 

 

 


Studie: Děti málo pijí, zapomínají se napít u snídaně a ve škole Vice

Studie: Děti málo pijí, zapomínají se napít u snídaně a ve škole

18.8.

Děti ve školním věku mají nedostatečný příjem tekutin. Jejich rodiče to často podceňují a nepřipomínají jim, že by se měly napít ráno při snídani a také dopoledne ve škole. Ukázaly to výsledky několika studií Společnosti pro výživu a AquaLife Institutu, kterých se v letech 2007 až 2016 zúčastnilo přibližně 5700 dětí ve věku od 4 do 18 let. 


VIDEO: Těšíme se na školu? Vice

VIDEO: Těšíme se na školu?

31.8.

Konec prázdin je tady a Vaše děti smutně koukají do kalendáře? Zkuste je rozptýlit několika jednoduchými triky, při kterých procvičíte angličtinu i své znalosti fyziky a chemie.


Hrátky s vodou: Rákosníček a povětří Vice

Hrátky s vodou: Rákosníček a povětří

16.8.

Máme pro vás další díl animovaného večerníčku. Kdesi v lese leží podivný rybníček Brčálník. Brčálník totiž není jen tak obyčejný rybník, protože v něm žije malý neposedný skřítek Rákosníček.

 


Hrátky s vodou: Jak Rákosníček udělal z nebeského draka kolotoč Vice

Hrátky s vodou: Jak Rákosníček udělal z nebeského draka kolotoč

2.8.

Máme pro vás další epizodu z prvního příběhu "Rákosníček a hvězdy". Tentokrát si musí Rákosníček poradit s hvězdným drakem.


Hrátky s vodou: Jak Rákosníček se štikou vyhnali z rybníka lenost Vice

Hrátky s vodou: Jak Rákosníček se štikou vyhnali z rybníka lenost

19.7.

V dnešním díle si musí Rákosníček poradit s náramnou leností, která přišla na všechny v rybníce. Co zabere na spavé rybky, se můžete podívat v následujícím videu.


Hrátky s vodou: Jak Rákosníček s Vodnářem zařídili, aby pršelo Vice

Hrátky s vodou: Jak Rákosníček s Vodnářem zařídili, aby pršelo

12.7.

Máme pro vás další díl animovaného večerníčku, kde hlavní postavou je Rákosníček, který i tentokrát díky svým skvělým nápadům vyřeší problém s nedostatkem vody.


Hrátky s vodou: Jak měl Rákosníček strach, že se mu Brčálník vytratí Vice

Hrátky s vodou: Jak měl Rákosníček strach, že se mu Brčálník vytratí

28.6.

Dnes jsme si připravili pro vaše ratolesti pohádku o Rákosníčkovi. Tentokrát musí Rákosníček řešit díru v rybníčku, kterou odtéká voda. Co vymyslí, aby voda z rybníčku úplně nezmizela, se můžete podívat v následujícím videu.


Hrátky s vodou: experiment s nasáváním vody Vice

Hrátky s vodou: experiment s nasáváním vody

21.6.

Máme pro vás další pokus s vodou, který jistě zaujme vaše dospívající děti. Jen je prosím nenechávejte samotné, je vždy třeba dozor dospělého, protože jednou z pomůcek je hořící svíčka.


Pohádka pro děti: Červený traktůrek - Voda, voda Vice

Pohádka pro děti: Červený traktůrek - Voda, voda

17.6.

Dnes jsme si pro vás připravili pohádku o tom, jak měli obyvatelé vesnice problémy s vodou.


Hrátky s vodou: jednoduchý pokus, který zabaví nejen vaše děti Vice

Hrátky s vodou: jednoduchý pokus, který zabaví nejen vaše děti

14.6.

Přinášíme vám další pokus s vodou, který bude děti v horkých letních dnech bavit. Jde o jednoduchý fyzikální pokus na rozložení tlaku vody v nádobě.


Mluvená pohádka - Hastrmani Vice

Mluvená pohádka - Hastrmani

10.6.

Jestli nemáte knihu od Jana Drdy, můžete dětem pustit mluvenou pohádku, kterou vypráví Vlastmil Brodský. Pohádku o tom, že obojživelná láska vody přenáší. 


Pokusy s vodou pro děti Vice

Pokusy s vodou pro děti

8.6.

Přinášíme vám další pokusy s vodou, které ale doporučujeme vyzkoušet, jako je na videu, někde venku, kdyby pokus náhodou nevyšel.


Velkou ostravskou vodní hru ovládli žáci z Hrabůvky Vice

Velkou ostravskou vodní hru ovládli žáci z Hrabůvky

6.6.

Hledali „kešky“, točili videa, skládali básničky, malovali obrázky. Přes tři měsíce se 900 ostravských dětí bavilo vodou. A to díky projektu Hledej pramen vody, který uspořádala společnost Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK).


Pohádka: O vodě, lásce a štěstí Vice

Pohádka: O vodě, lásce a štěstí

3.6.

Jako každý pátek, i dnes pro vás máme připravenou pohádku. Ta dnešní je o čarovné moci vody a pochází z roku 1981. Stejně, jako minulou pohádku O zlé a dobré doré vodě, režírovala i tu dnešní režisérka Vlasta Janečková.


Pokusy s vodou pro děti Vice

Pokusy s vodou pro děti

1.6.

Připravili jsme si pro vás další jednoduché pokusy, které si s dětmi můžete vyzkoušet.


Ostravské školáky čeká v pátek velký vodní den Vice

Ostravské školáky čeká v pátek velký vodní den

31.5.

Čtvrťáci a páťáci ze 37 základních škol z Ostravska se v pátek potkají na Slezskoostravském hradě. Budou zde soutěžit ve finále velkého vodního projektu Hledej pramen vody. 


Pohádka: O zlé a dobré vodě Vice

Pohádka: O zlé a dobré vodě

27.5.

Dnes vám přinášíme pohádku z roku 1997. Pohádka, ve které je hlavní rolí voda, pojednává o věčném souboji dobra a zla, tedy dobré a zlé vody.


Pohádka pro děti: Statečná autíčka - Mořská příšera Vice

Pohádka pro děti: Statečná autíčka - Mořská příšera

20.5.

Přinášíme vám další epizodu dětského seriálu “Statečná autíčka”. Tentokrát budou hrdinové řešit záhadu mořské příšery.


Pokusy s vodou pro děti Vice

Pokusy s vodou pro děti

17.5.

S vodou se dá dělat mnoho pokusů a jedním z nich je například pokus smíchání vody s olejem. Tento pokus je velmi jednoduchý, a tak si ho mohou vyzkoušet i děti...samozřejmě opatrně, kdyby pokus úplně nevyšel, tak olej se těžko odstraňuje.


Mluvená pohádka - Tři kapky živé vody Vice

Mluvená pohádka - Tři kapky živé vody

13.5.

Přinášíme vám další pohádku, kterou můžete dětem pustit před spaním na “dobrou noc”.
Tajemná živá voda umí uzdravit, oživit a probudit všechno na světě.


Pohádka pro děti: Statečná autíčka - Rybář Fred v nebezpečných vodách Vice

Pohádka pro děti: Statečná autíčka - Rybář Fred v nebezpečných vodách

6.5.

Opět vám při pátku přinášíme něco pro děti. Dětský seríál vypráví o městečku Statečných autíček, ve kterém může být každý hrdinou! Městečko, kde jsou přátelství a týmová práce vždy na prvním místě a kde se můžete na své kamarády spolehnout. 


Večerníček pro děti: Živá voda, Orlí pírko Vice

Večerníček pro děti: Živá voda, Orlí pírko

29.4.

“Živá voda” se jmenuje druhý díl kresleného seriálu, který se pouštěl dětem před spaním.
Tento československý seriál vznikal v letech 1982 až 1988, což ale neznamená, že bychom si jej nemohli připomenout a pouštět dětem před spaním i dnes.


Mobilní Planetárium: Voda - zázrak přírody Vice

Mobilní Planetárium: Voda - zázrak přírody

27.4.

Mobilní planetárium jako první v České republice nabízí sférické promítání vzdělávacích filmů. Protože organizace a doprava exkurzí mohou pro školy představovat komplikace, vznikl projekt „Planetárium do škol“ - planetárium, které přijede samo přímo k vám!
 


Naučná kniha nejen pro děti: Jak to funguje v přírodě Vice

Naučná kniha nejen pro děti: Jak to funguje v přírodě

22.4.

Zajímá vás počasí, jak vzniká a jaké může být? Knihu “Jak to funguje v přírodě” si díky zábavnému zpracování zamilují nejen děti, ale i dospělí.


VIDEO: Co se stane, pokud nebudeme pít dostatek vody? Vice

VIDEO: Co se stane, pokud nebudeme pít dostatek vody?

1.4.

Další ze zábavných video spotů v angličtině je tentokrát ze série TED ED. Jejich cílem je pomocí animací vysvětlit dětem a dospívajícím klíčová fakta dnešního světa. Tentokrát se tvůrci zaměřili na vodu a problematiku dehydratace. Věděli jste, že pokud nebudete pít dostatek vody, ovlivní to funkčnost vašeho mozku?


VIDEO: Jak se voda dostane do kohoutku v americké kuchyni? Vice

VIDEO: Jak se voda dostane do kohoutku v americké kuchyni?

24.2.

Dnes se s dětmi můžete podívat na další zajímavé video v angličtině. Tentokrát jsme připravili spot vodárenské společnosti New Jersey American Water, ve kterém je zábavnou formou vysvětlená cesta vody z vodárny ke konečným zákazníkům.


Hrátky s vodou: Máme na naší planetě dostatek pitné vody? Vice

Hrátky s vodou: Máme na naší planetě dostatek pitné vody?

22.1.

Co se stane až spotřeba vody přesáhne pomyslnou hranici a naše zásoby dojdou? Dnes jsme si pro vaše děti připravili naučné video, které jednoduchým způsobem vysvětluje tuto problematiku.


Představujeme knihu o vodě pro vaše zvídavé děti Vice

Představujeme knihu o vodě pro vaše zvídavé děti

18.1.

Water Is Water: A Book About the Water Cycle je naučná obrázková kniha pro vaše děti o vodě a jednotlivých fázích vodního cyklu. Děti se nejen dozví zajímavé věci o koloběhu vody na naší planetě, ale také si procvičí anglickou slovní zásobu (kniha je psána v angličtině). Díky krásnému výtvarnému zpracování si ji ale oblíbí celá rodina.


Experiment: Představte vašim dětem kouzlo povrchového napětí vody Vice

Experiment: Představte vašim dětem kouzlo povrchového napětí vody

8.1.

Na pátek jsme si pro vás připravili menší odlehčení. Podle dnešního videa si mohou vaše děti vyzkoušet fyzikální experiment, představující jednu ze základních fyzikálních vlastností vody, povrchové napětí.


Hrátky s vodou: Jak nejlépe cestovat po vodě? Vice

Hrátky s vodou: Jak nejlépe cestovat po vodě?

13.11.

Dnes přinášíme další video určené vašem zvídavým dětem. Učí se poznávat svět a vše je pro ně nové? Podívejte se společně s nimi na naučné video o modelech vodní dopravy. Animovaný příbeh představí nejrůznější lodě a plavidla a opět rozšíří anglickou slovní zásobu vašech ratolestí.


Hrátky s vodou: Naučme se vodu šetřit! Vice

Hrátky s vodou: Naučme se vodu šetřit!

6.11.

Proč šetřit vodu, když je jí tolik všude kolem nás? Na tuto všetečnou otázku odpoví vašim dětem následující video. Animovaný příběh o dvou kamarádech ukáže vašem ratolestem jak i ony mohou šetřit vodu.


Video: Jak voda formuje naši krajinu? Vice

Video: Jak voda formuje naši krajinu?

30.10.

Dnes přinášíme video pro vaše zvídavé ratolesti. V anglickém jazyce je zde vysvětleno jak vznikala naše planeta, jak se formovaly hory a ostrovy, jak vznikaly kontinenty a jaký podíl na tom všem nese všeobjímající voda.


Hrátky s vodou: Seznamte svoje děti s vodními plochami na naší planetě Zemi Vice

Hrátky s vodou: Seznamte svoje děti s vodními plochami na naší planetě Zemi

24.10.

Dnes přinášíme další naučné video pro vaše děti. Příšerka Dr. Binocs vašem ratolestem ukáže, jaký je rozdíl mezi jezerem, mořem a řekou, kde leží který oceán a která voda je pitná. Zábavné edukativní video je v angličtině, takže navíc pomůže obohatit slovní zásobu vašich nejmenších.


Hrátky s vodou: Proč máme pít vodu? Vice

Hrátky s vodou: Proč máme pít vodu?

16.10.

Také se Vaše děti ptají na všechno? Znáte to: proč a proč? Dnes jsme si pro ně v podobě zábavného animovaného videa připravili odpověď na otázku "Proč mám pít vodu?". Povídáním děti provede Albert a jeho kamarád Junior, který zná odpověď na všechny zvídavé dětské otázky. Video je skvělé také pro procvičení angličtiny. 


Hrátky s vodou: Procvičení angličtiny s povídáním o vodě Vice

Hrátky s vodou: Procvičení angličtiny s povídáním o vodě

9.10.

Dnes se mohou vaše děti naučit několik nových anglických slovíček. Připravili jsme si pro ně zábavné video o vodě, ve kterém se dozví, jak si připravit nápoj s ledem i důležitá fakta o vodě samotné.


Hrátky s vodou: Oblíbení Žížaláci překonávají vodní nástrahy Vice

Hrátky s vodou: Oblíbení Žížaláci překonávají vodní nástrahy

2.10.

Víkend se blíží a proto i dnes přinášíme malé rozptýlení nejen pro naše nejmenší. Tentokrát plastelínoví žížaláci zažijí nové dobrodružství u rybníka. Užijte si i s dětmi krátkou vodní pohádku.


Hrátky s vodou: Jak Trautenberk prodával vodu Vice

Hrátky s vodou: Jak Trautenberk prodával vodu

25.9.

V pátek opět přinášíme pohádku pro vaše děti. Tentokrát z Krakonošova lesa o tom, jak nastalo velké sucho a Trautenberk si usmyslel, že bude prodávat vodu z horského potůčku.


Hrátky s vodou: Říkání o víle Amálce, jak jí vodník Kebule málem řekl sedm Vice

Hrátky s vodou: Říkání o víle Amálce, jak jí vodník Kebule málem řekl sedm

14.9.

Pro vaše nejmenší jsme si dnes připravili pohádku o víle Amálce. Jaké nepříjemnosti si pro Amálku nachystal vodník Kebule a rozlobeným vítr? Podívejte se na následující video.


Hrátky s vodou: Zatančete si s dětmi vodníkův taneček Vice

Hrátky s vodou: Zatančete si s dětmi vodníkův taneček

7.9.

Dnes jsme si pro vaše děti připravili malé cvičení v podobě vodníkova tanečku. S veselou písničkou o vodníkovi a rybách v jeho rybníce se děti jistě zabaví a u tanečku se pěkně protáhnou.


Hrátky s vodou: Tip a Tap a bouřka Vice

Hrátky s vodou: Tip a Tap a bouřka

31.8.

Pro děti jsme si na dnešní poslední prázdninový den připravili pohádku o dvou pejscích, Tipovi a Tapovi. Co se stane když je v létě veliká bouřka a voda zaplaví všem zvířátkům jejich domečky? Tip a Tap si s tím poradí, podívejte se.


Hrátky s vodou: Bob & Bobek - Dobrodružství s delfínem Vice

Hrátky s vodou: Bob & Bobek - Dobrodružství s delfínem

25.8.

Dnes jsme si pro vaše děti připravili pohádku se dvěma zvídavými králíky Bobem a Bobkem. Králíci cestují po celém světě v neobyčejném klobouku kouzelníka Pokustona. Tentokrát zažijí vodní dobrodružství a najdou si nové  kamarády z rybí říše.


Hrátky s vodu: Pojďte pane, budeme si hrát Vice

Hrátky s vodu: Pojďte pane, budeme si hrát

10.8.

Dnes jsme si pro vaše děti připravili jeden díl staršího animovaného seriálu Pojďte pane, budeme si hrát: Jak jeli k vodě. V současném počasí je toto téma více jak aktuální. Podívejte se společně se svými dětmi jak může být v animovaném světě taková cesta k rybníku zábavná.


Hrátky s vodou: Jak Rákosníček se štikou vyhnali z rybníka lenostek Vice

Hrátky s vodou: Jak Rákosníček se štikou vyhnali z rybníka lenostek

3.8.

Dnes jsme si připravili pro vaše ratolesti pohádku o Rákosníčkovi. Tentokrát si dal Rákosníček za úkol postarat se o to, aby rybník nad kterým bydlí nezarostl žabincem a nespustl. Jak to zařídí se můžete  se svými dětmi podívat v následujícím videu.


Aplikace pro děti: Koloběh vody Vice

Aplikace pro děti: Koloběh vody

28.7.

Přinášíme vám tip na novou aplikaci pro vaše zvídavé děti. V období věčného "proč" se bude hodit i tento malý pomocník.


Hrátky s vodou: Jurošík a vodník Vice

Hrátky s vodou: Jurošík a vodník

27.7.

Dnešní pohádka pro děti vypráví příběh zbojníka Jurošíka, který vždy bojuje proti bezpráví a nebojí se postavit dokonce ani vodníkovi.


Hrátky s vodou: Smolíkovi a planeta vodních duchů Vice

Hrátky s vodou: Smolíkovi a planeta vodních duchů

20.7.

Dnes jsme si pro vaše děti připravili epizodu z pohádkového seriálu Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka z dílny maďarské televize. V této epizodě se Ládínek vydá sám se svým psem na planetu vodních duchů.


Hrátky s vodou: Ztracená voda Vice

Hrátky s vodou: Ztracená voda

24.6.

Dnes vám přinášíme další díl seriálu Hrátky s vodou, tentokrát pohádku Ztracená voda. Inspirovali jsme se na Slovensku, tak se vaše děti můžou naučit nová slovenská slovíčka a zároveň se pobavit u hezké pohádky.


Hrátky s vodou: Kdo potřebuje vodu? Vice

Hrátky s vodou: Kdo potřebuje vodu?

29.5.

Další ze série vtipných video spotů pro děti procvičí jejich angličtinu a součastně zábavnou formou vysvětlí, jak cenná je voda pro lidský organismus, přírodu, zemědělství nebo průmysl. Autorem edukativného spotu je Kalifornský úřad pro vodní zdroje. 


Hrátky s vodou: Kamarádka voda Vice

Hrátky s vodou: Kamarádka voda

15.5.

Film Kamarádka voda seznámí děti s koloběhem vody ve vodárenském procesu i cestou vody do vodovodních kohoutků a zpět do přírody. Poučné video si pro děti připravila společnost Ostravské vodárny a kanalizace a.s.


Hrátky s vodou: Eureka Vice

Hrátky s vodou: Eureka

24.4.

Dnes se s naším seriálem pro děti Hrátky s vodou vracíme k projektu H2Ooooh! a animovaným postavičkám Pet Pals. Připomeneme si, jak je pro nás voda významná, a také zopakujeme angličtinu.


Hrátky s vodou: Když voda zpívá Vice

Hrátky s vodou: Když voda zpívá

17.4.

Nalaďte se před víkendem do pohody se zpívající vodou a nestárnoucí hitovkou We Will Rock You od Queenu. Kreslená kapka vody vás při zpěvu známého songu provede různými skupenstvími a nástrahami, se kterými se na naší planetě Zemi setkává.


Hrátky s vodou: Energie, informace a další tajemství vody Vice

Hrátky s vodou: Energie, informace a další tajemství vody

10.4.

Dnešní díl seriálu Hrátky s vodou přinášíme pro větší děti a rodiče. Z dokumentu se dozvíte spoustu užitečných a jedinečných informací o vodě, jejich vlastnostech, nových objevech, vynálezech a také tajemstvích, které stále čekají na odhalení…


Hrátky s vodou: In search of the lost hat Vice

Hrátky s vodou: In search of the lost hat

27.3.

V dnešním videu pro děti se vrátíme k projektu Water Project H2Ooooh! a animovaným zvířátkům Pet Pals. Hlavní hrdinové se vydávají na dlouhou cestu plnou dobrodružství... Vydáte se na cestu s nimi?


Hrátky s vodou: Nejmenší slon na světě Vice

Hrátky s vodou: Nejmenší slon na světě

13.3.

Dneska jsme si pro vaše děti připravili epizodu Trable s vodou z animovaného seriálu Nejmenší slon na světě. Sloník Béďa dostane od tatínka náročný úkol - najít vodu. V období sucha to není zrovna jednoduchý úkol... Povede se mu to?


Hrátky s vodou: An eco-friendly trip Vice

Hrátky s vodou: An eco-friendly trip

27.2.

V dalším díle animovaného videa projektu Water Project H2Ooooh! se zvířecí kamarádi snaží vyčistit moře od veškerého odpadu... Povede se jim to? Procvičte si s dětmi angličtinu a zároveň připomeňte, jak je důležité chovat se ohleduplně k životnímu prostředí.


Hrátky s vodou: Heroes of water saving Vice

Hrátky s vodou: Heroes of water saving

20.2.

Přinášíme další díl seriálu Hrátky s vodou, tentokrát animované video pro nejmenší z projektu Water Project H2Ooooh!. Děti (a možná i rodiče) si v tomto díle připomenou, jakými způsoby nejlépe šetřit s vodou. Větší děti si v cizojazyčném videu procvičí angličtinu.


Hrátky s vodou: The Water Cycle Vice

Hrátky s vodou: The Water Cycle

13.2.

Ukažte a vysvětlete svým dětem zábavnou formou, kde se bere voda a jak koluje po planetě Zemi. V krátkém animovaném videu to dětem přiblíží "molekula vody", která prochází koloběhem vody...


Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE