Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Extrémní vodní sporty: Dokáže motorka jezdit po vodě?

Extrémní vodní sporty: Dokáže motorka jezdit po vodě?

Téměř dva roky se snažil Robbie " Maddo" Maddison splnit svůj sen a sestrojit motorku, která by jezdila jak po souši tak po vodě. Nyní se mu to povedlo a on na násludijícm videu předvádí své umění ve vlnách Tichého oceánu.

Robbie "Maddo" Maddison je proslulý motocyklový jezdec. Ač je mu teprve 34 let, je již držitelem světového rekordu za nejdelší skok na motocyklu a nyní se pustil do boje se živly tím, že se pokouší jezdit s motorkou po vodní hladině.

 

Robbie Maddison není jediný kdo si pohrával s myšlenkou jízdy na motorce po vodě. Již Kevin Windham přejel se svým motocyklem řeku Mississippi.

Tentokrát se ale nejedná o jen tak nějaké ježdění po vodě. "Maddo" si dal za úkol potkat se se svou motorkou na vodě spolu s legendární vlnou zvanou "Teahupo lamač útesů".

 

Tato speciální vlna vzniká u Tahiti ve Francouzské Polynésii  a je charakteristická tím, že vznikne rozbitím se vody o korálový útes, který se nacházý pouhých 20 palců pod hladinou vody..

 

 

 

5. 8. 2015 Květa Felková
Mohlo by vás zajímat
Díky pěknému počasí zahájila sezonu již většina koupališť v Česku Vice

Díky pěknému počasí zahájila sezonu již většina koupališť v Česku

9.6.

V Česku již většina venkovních městských plováren i koupališť ve volné přírodě zahájila sezonu. Díky teplému počasí se lidé na mnoha místech koupali už koncem května, některé areály však čekají až na začátek letních prázdnin. V mnoha návštěvníci letos naleznou nové atrakce nebo služby. Objevily se ale už i první problémy s kvalitou vody, zákaz koupání platí v pražském přírodním koupališti Šeberák.


Vodáci v Suchdole ukončili sezonu zamykáním Lužnice Vice

Vodáci v Suchdole ukončili sezonu zamykáním Lužnice

3.10.

V Suchdole nad Lužnicí vodáci ukončili sezonu tradičním zamykáním Lužnice. Letošního předposledního sjezdu se zúčastnilo kolem 100 kanoí. U Lužnice se vodáci sejdou ještě jednou 25. prosince na Vánoční jízdu, řekl ČTK Karel Böhm z pořádajícího suchdolského vodáckého klubu.


I první zářijový víkend čeká vodáky v Česku sucho Vice

I první zářijový víkend čeká vodáky v Česku sucho

1.9.

I první zářijový víkend bude čekat vodáky na řekách v Česku spíše sucho. Výjimkou budou úseky toků, kde se bude vypouštět voda z nádrží pro vodácké akce, třeba na Úhlavě pod nádrží Nýrsko. ČTK o tom dnes informoval Vojtěch Jančar z Českého kanoistického svazu. Až v neděli se podle meteorologů objeví místy bouřky.


Chystáte se k vodě? Zjistěte si, kde je koupání vhodné a kde se naopak nedoporučuje Vice

Chystáte se k vodě? Zjistěte si, kde je koupání vhodné a kde se naopak nedoporučuje

29.7.

Opět pro vás máme přehled přírodních koupališť a jejich kvalitu vody. Voda se v některých nádržích zhoršuje, většina je ale v pořádku.


Sobotka chce od Ťoka zdůvodnění změn v provozu vodních skútrů Vice

Sobotka chce od Ťoka zdůvodnění změn v provozu vodních skútrů

18.7.

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) v pátek požádal ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) o zdůvodnění změn ve vyhlášce, která upravuje provoz vodních skútrů. V souvislosti s nehodou na Orlické přehradě, kterou nepřežila osmnáctiletá dívka, chce premiér vědět, jaké kroky ministerstvo podnikne, aby se předešlo případným dalším tragédiím.


Hladiny řek se po dešti zvedly, voda ale rychle opadá Vice

Hladiny řek se po dešti zvedly, voda ale rychle opadá

3.6.

Bouřky s přívalovým deštěm v týdnu zvedly hladiny českých a moravských řek, voda ale rychle opadává a není tak jisté, že vyšší průtoky vydrží až do víkendu. Většina toků je zatím ale splavná, nesjízdná je Mže a Moravice. ČTK to sdělil Vojtěch Jančar z Českého kanoistického svazu.


Voda do bazénu? Zkuste cisternu od PVK Vice

Voda do bazénu? Zkuste cisternu od PVK

3.5.

S teplým počasím přichází doba napouštění zahradních bazénů. Pražské vodovody a kanalizace nabízejí zákazníkům napouštění bazénů vodou z cisteren, které zamíří přímo na jimi určené místo.


Seznamte se s novinkou mezi vodními sporty Vice

Seznamte se s novinkou mezi vodními sporty

18.12.

Konec týdne je tady a tak trochu pro odlehčení přinášíme adrenalinové video o canyoningu. Nechejte se inspirovat! Možná by to mohl být originální "vodní" dárek pro vaše blízké, co myslíte?


Vodohospodáři si stěžují na pytláky lovící ve zdrojích pitné vody Vice

Vodohospodáři si stěžují na pytláky lovící ve zdrojích pitné vody

20.10.

Vodohospodáři ze státního podniku Povodí Moravy zaznamenali, že přibývá pytláků, kteří loví dravé ryby v nádržích sloužících jako zdroje pitné vody. Lidé k nim mají přístup zakázaný. Letos již správci toků na Moravě zadrželi u vodárenských nádrží 22 pytláků, což je dvakrát více než loni. ČTK to dnes řekla mluvčí podniku Gabriela Tomíčková.


Aplikace: Evropou na lodi Vice

Aplikace: Evropou na lodi

3.9.

Aplikace pro všechny vodáky a námořníky! Stáhněte si mapu oblasti kam se chystáte plavit a získejte všechny potřebné informace pro bezpečnou a pohodovou plavbu.


Vodní sporty: Vyzkoušejte surfing Vice

Vodní sporty: Vyzkoušejte surfing

29.7.

Dnes vám přinášíme video o oblíbeném vodním sportu - surfování. Ať jste již tento sport vyzkoušeli, anebo nad ním zatím jen uvažujete, nechte se inspirovat triky a stylem surfařů kteří už mají něco vyzkoušeno a natrénováno.


Letní sporty: Vyzkoušejte Water zorbing Vice

Letní sporty: Vyzkoušejte Water zorbing

22.7.

V horkých letních dnech je někdy obtížné přemluvit se ke spoportování. Nabízíme vám proto tipy na sporty, které můžete vyzkoušet přímo ve vodě či u vody a zároveň se tak rovnou i schadit. Dnes vám přinášíme video o water zorbingu.


Vodní sporty: Potápění Vice

Vodní sporty: Potápění

16.7.

Dnes vám  přinášíme video z potápění v Rudém moři. Můžete načerpat inspiraci jak vyplnit volný čas na letošní dovolené u moře anebo se jen pokochat krásnými záběry z podmořského světa.


Vodní adrenalin: lidský katapult Vice

Vodní adrenalin: lidský katapult

8.7.

Adrenalinové sporty poslední dobou lákají stále více lidí. Objevili jsme pro vás novinku mezi vodními sporty - lidský vodní katapult.


Vodní adrenalin: skoky do vody Vice

Vodní adrenalin: skoky do vody

1.7.

První červencový den vám přinášíme videosestřih skoků do vody v krásném prostředí Havajských ostrovů. Můžete se tak s námi dnes navnadit na přicházející prázdninová dobrodružství.


Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE