Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Do Dolní Vltavice na Lipně se po 27 letech vrací lodní doprava

Do Dolní Vltavice na Lipně se po 27 letech vrací lodní doprava

V Dolní Vltavici u lipenského jezera začalo včera fungovat nové přístaviště. Lodní doprava se do zatopené a dříve jedné z největších lipenských obcí, která je dnes součástí Černé v Pošumaví, vrací po víc než 27 letech. Přístaviště postavily firma Rosenberger - Lipno - Line, která provozuje lodní dopravu na jezeře, hotel Resort Relax a další firmy a občané obce. 

Výši investice firmy neuvedly. ČTK to řekl mluvčí Turistického spolku Lipensko Pavel Pechoušek.

Podle dat Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR) navštívilo loni Lipensko 610.068 turistů, řekl ČTK ředitel centrály Jaromír Polášek. Nové přístaviště může přilákat další.

Přístaviště je před hotelem Resort Relax. Parník zde naposledy zastavoval v roce 1992, tehdy byla provozovatelem společnost ČSAD. "V nejširší části Lipna tak vzniká největší dopravní křižovatka v místě, kde se trasa parníku kříží s trasou přívozu. Společnost Rosenberger Lipno-Line, která parníky Adalbert Stifter a Vltava provozuje, chystá na léto řadu koncertů i kulturních akcí, které turistům zpříjemní projížďku na lodi," uvedl Pechoušek.

Nové nástupiště parníku využijí turisté, kteří přijedou z pravé strany Lipna. Loď Adalbert Stifter pojme až 250 pasažérů, nabízí plavby v jižní části nádrže. Loď Vltava pro 100 pasažérů spojí v létě linkovými plavbami Lipno nad Vltavou, Frymburk, Dolní Vltavici, Černou v Pošumaví a Horní Planou. Více informací a jízdní řád je na webu.

Podle analýzy turistické návštěvnosti jižních Čech za rok 2018, kterou má JCCR na základě dat mobilních operátorů, přijelo loni do kraje 2,92 milionu turistů. Z toho na Lipensko, které zabírá 680 kilometrů čtverečních, 610.068 turistů, přičemž přes 481.000 bylo z České republiky.

"Nové přístaviště rozvoji turistického ruchu pomůže, pomáhá každá investice v regionu. Přístaviště přitáhne k vodě další lidi. Nemusí jet přímo lodí, pojedou se třeba jenom podívat a skončí někde v cukrárně, na obědě," poznamenal Polášek.

Foto: Wikipedia, Aleš Makovec, licence

20. 6. 2019 ČTK
Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE