Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Dalších 250 tisíc korun z prodeje karaf putuje na účet Člověka v tísni

Dalších 250 tisíc korun z prodeje karaf putuje na účet Člověka v tísni

Společnost Veolia Voda Česká republika odeslala 22. Března u příležitosti Světového dne vody na účet Člověka v tísni dalších 250 tisíc korun.

Jde o výtěžek z dalšího prodeje karaf na vodu, který byl zahájen loňského 1. prosince. Veolia Voda již koncem loňského prosince darovala Člověku v tísni 200 tisíc korun. Celkový výtěžek z prodeje karaf zatím činí 450 tisíc korun.

“Mimořádná série karaf s africkým motivem měla u lidí velký úspěch, velmi nás to potěšilo.”
řekla Marcela Dvořáková, výkonná ředitelka komunikace a marketingu Veolia Voda pro Českou republiku. “Počítáme s tím, že na předvánoční čas připravíme novou sérii karaf a budeme ve spolupráci s Člověkem v tísni pokračovat. ” dodala Dvořáková.

Člověk v tísni bude z finančního daru společnosti Veolia Voda stavět a opravovat vodní zdroje pro školy v Etiopii. “Chceme také z těchto prostředků postavit střešní chytače dešťové vody u třech škol v regionu Jižních národů v Etiopii,“ řekla Dana Plavcova ze společnosti Člověk v tísni.“Čistá dešťová voda je často jediným zdrojem vody na pití“, dodala Plavcová.

Veolia Voda spustila 1. prosince projekt Voda pro Afriku, aby podpořila vodní projekty v Etiopii, které tam realizuje společnost Člověk v tísni. Lidé v Etiopii mají mnohdy k dispozici pouze vodu z malých bahnitých rybníčků zachycujících dešťovou vodu. Ty bohužel často vysychají a bývají zdrojem nákazy. Jedinými zdroji vody pak zůstávají studny a prameny, které se však v některých oblastech Etiopie nachází i 250 metrů pod zemí.

22. 3. 2011 (jab)
Mohlo by vás zajímat
Jaká voda je vhodná pro kojence? (1. část) Vice

Jaká voda je vhodná pro kojence? (1. část)

11.6.

Je třeba dítěti kupovat balenou vodu, nebo se lze spolehnout na vodu z vodovodu? Může voda obsahovat pro dítě škodlivé látky? Podobné otázky si klade velká část rodičů. Této aktuální tématice se budeme věnovat ve tématickém seriálu.

Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE