Rewrite letters from the image.
 
 
detail

ČEVAK opravil dva vodojemy, které zásobují Český Krumlov a Větřní

ČEVAK opravil dva vodojemy, které zásobují Český Krumlov a Větřní

Společnost ČEVAK dokončila opravy dvou vodojemů na Českokrumlovsku, dala za ně milion korun. Vodojem Nádraží zásobuje pitnou vodou asi 2000 obyvatel Českého Krumlova, z vodojemu Větřní - Dolní bere vodu asi tisíc lidí ve Větřní na Českokrumlovsku a místní papírna. ČTK to řekla Lenka Zimmelová z útvaru marketingu a komunikace společnosti ČEVAK.

Oprava vodojemu Nádraží v Českém Krumlově stála asi 700.000 korun, skončila v minulém týdnu. Nádrž o objemu 650 metrů krychlových zásobuje pitnou vodou obyvatele městských částí Nádraží a Domoradice a obec Přísečná. Opravu jedné z komor vodojemu Větřní - Dolní dokončili vodohospodáři na přelomu roku. Stála víc než 300.000 korun.

Do českokrumlovského vodojemu se voda vrátí na konci února. "Součástí prací v komoře bylo očištění betonu a ocelové výztuže. Celý povrch se ošetřil a opatřil speciální vrstvou, která do budoucna umožní nejen snazší údržbu nádrže vodojemu, ale také ochrání původní konstrukci celé stavby," řekl ČTK Miroslav Ježík ze společnosti ČEVAK. Oprava trvala zhruba měsíc, po celou dobu obyvatelé dotčených míst dostávali vodu z vodojemů Domoradice a Ptačí Hrádek.

ČEVAK je vodárenská akciová společnost, provozuje vodohospodářskou infrastrukturu, zejména úpravny pitné vody, vodovodní a kanalizační sítě a čistírny odpadních vod. Dodávky pitné vody a odvádění odpadních vod zajišťuje pro více než půl milionu obyvatel Jihočeského kraje a části krajů Plzeňský a Vysočina. Má asi 800 zaměstnanců.

Firma provozuje i vodohospodářský systém města České Budějovice, smlouvu má do konce roku 2018. Vedení radnice chce provozovatele na dalších deset let najít v takzvaném koncesním řízení. V koncesní dokumentaci, kterou dostali zastupitelé, je roční odhad pachtovného za vodovod a kanalizaci vyčíslen na necelých 170 milionů korun.

Foto: Wikipedia, Jitka Erbenová (cheva), licence

21. 2. 2017 ČTK
Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE