Rewrite letters from the image.
 
 
detail

ČEVAK mění vodovodní potrubí ve Vyšším Brodě

ČEVAK mění vodovodní potrubí ve Vyšším Brodě

Tři sta metrů nového vodovodního řadu položili zaměstnanci vodohospodářské společnosti ČEVAK a.s. ve Vyšším Brodě. Původní padesát let staré litinové potrubí, které bylo na hranici své životnosti, nahradilo nové z polyethylenu o průměru 125 mm.

„Práce jsme zahájili v polovině května a týkaly se ulic Kaplická a Míru. Snažili jsme se, aby výměna omezila obyvatele města co možná nejméně. Nejnutnější odstávky dodávek vody trvaly maximálně hodinu a k dispozici byla neustále cisterna s pitnou vodou,“ říká vedoucí provozní oblasti Jih Miroslav Ježík ze společnosti ČEVAK. Výměna vodovodu byla ukončena na konci května.

Náročnější práce prováděli vodohospodáři v noci, především tehdy, kdy byl nutný překop vozovky, aby omezení dopravy snížili na minimum.
Výměnu vodovodního řadu se navíc podařilo propojit s rozsáhlou rekonstrukcí povrchu vozovek obou ulic. „Jsme velice rádi, že se podařilo obě tyto akce skloubit a pokračují s co možná nejmenším dopadem pro obyvatele i motoristy. Důležité také je, že práce budou dokončeny ještě před zahájením hlavní turistické sezony,“ říká starosta města Milan Zálešák.

Foto: Wikipedia, ŠJů, licence


31. 5. 2017 redakce
Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE