Rewrite letters from the image.
 
 
detail

Český Krumlov chce zabránit zaplavování částí města vodou z Kletě

Český Krumlov chce zabránit zaplavování částí města vodou z Kletě

Město Český Krumlov si u specializované firmy zadalo studii řešení odtoku vody na jižní straně vrchu Kleť. Studie má navrhnout protipovodňová opatření zejména pro Tovární ulici a osadu Vyšný, které pravidelně postihují povodně. 

O úpravách chce město jednat se státním podnikem Lesy ČR. ČTK to řekl starosta Českého Krumlova Dalibor Carda (ČSSD).

Kleť je nejvyšší horou Blanského lesa a je zhruba šest kilometrů od Krumlova, jehož historické centrum je zapsáno na seznamu památek UNESCO a patří mezi nejnavštěvovanější místa v Česku. "Chceme udělat protipovodňová opatření směrem na Tovární ulici a do osady Vyšný. Téměř každý rok zde jsou nebo hrozí bleskové povodně. Nad Kletí se srazí dva mraky, dvě bouřky najednou. Veškerá voda pak teče do těchto oblastí. My se pak dostáváme do velkých problémů," uvedl Carda.

Protipovodňová opatření v těchto místech zatím většinou chybějí. "Jsou zde prudké lijáky a směřují do míst, která většinou nejsou zaopatřená. Záchytné, sběrné kanály okolo lesních cest jsou zanesené," řekl Carda. Město bude podle něj hledat řešení odtoku a regulace vody v lese při jednání s Lesy ČR. "Vodu, která zde spadne, musíme rovnoměrně rozvést do všech stran," dodal starosta.

Český Krumlov má problémy také s povodňovou vodou z Vltavy. Protipovodňové stavby ve městě v minulosti vybudovalo Povodí Vltavy. Před třemi roky červnová povodeň v Krumlově napáchala škody za zhruba 20 milionů korun.

 

Foto: Wikipedia, Cheva, licence

1. 6. 2016 ČTK
Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE