Rewrite letters from the image.
 
 
detail

BIDS: Kyberbezpečnost v síťových odvětvích

BIDS: Kyberbezpečnost v síťových odvětvích

Síťová odvětví a utility jsou zvláště zranitelnými cíli a proto je třeba těmto hrozbám věnovat zvýšenou pozornost. Bezpečnost IT systémů tak byla v centru dění dnešné konference v hotelu Olympik v Praze. 

Ochrana a bezpečnost moderních počítačových a informačních systémů je v posledních letech ohrožena nejen již dlouho známými virovými infekcemi, ale i cílenými hackerskými útoky a hybridními hrozbami.

Podle průzkumu společnosti PwC se nejméně 80 % evropských firem za poslední rok stalo terčem alespoň jednoho kybernetického útoku.
Podle Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost se v ČR uskutečnilo v posledním roce asi 100 kyberútoků měsíčně.

V roce 2017 pak kybernetický útok ochromil většinu londýnských nemocnic a částečně paralyzoval jejich provoz. Ochrana ICT systémů se stak tala prioritní záležitostí institucí a firem v síťových odvětvích a bezpochyby i v celé kritické infrastruktuře.

Týká se to také vodárenství? Bezesporu! Daniel Dunovský, konzultant v oblasti kybernetické bezpečnosti, v rámci konference prezentoval v případové studii hackerský útok na středně velký VaK v ČR.

Upozornil na charakter a průběh útoku, první reakce na zjištěný útok i průběh jednání s hackery. V rámci prezentace definoval jednotlivé fáze od analýzy vzniklé situace a zahájení cílených kroků k zamezení útoku a eliminaci jeho dopadů, přes forenzní šetření a navržení následných kroků (obnova informačního systému a návrh bezpečnostních opatření).

Kompletní informace o akci naleznete zde.

11. 10. 2018 Jana Bábíková
Mohlo by vás zajímat
Stát otevírá debatu, jak ochránit vodu v ústavě Vice

Stát otevírá debatu, jak ochránit vodu v ústavě

22.3.

Ministerstva zemědělství a životního prostředí zahájila debatu o konkrétních možnostech ústavní ochrany vody jako přírodního zdroje. Ministerstvo zemědělství zadalo analýzu možností úprav zákonů, sdělil ČTK mluvčí úřadu Vojtěch Bílý. Včera o tom na ministerstvu diskutovali ústavní právníci, zástupci úřadu vlády, Poslanecké sněmovny a státních podniků povodí.


J. Heřman: Ministerské fake news o vodě Vice

J. Heřman: Ministerské fake news o vodě

30.10.

Česko versus Izrael. Srovnávat situaci státu ležícího ve středu Evropy a země Středního východu se zcela jiným klimatem a veřejně známým nedostatkem vodních ploch a dešťových srážek je přinejmenším odvážné. Přesto se Izrael stává častým argumentem ve sporu o zřízení institutu nezávislého regulátora ve vodárenství.


Druhá nejvyšší představitelka OSN navštívila Podolskou vodárnu Vice

Druhá nejvyšší představitelka OSN navštívila Podolskou vodárnu

27.3.

Náměstkyně generálního tajemníka OSN Amina J. Mohammed se během krátké návštěvy Prahy seznámila s tím, jak hlavní město i celé Česko řeší problematiku nakládání s vodou a navštívila Podolskou vodárnu. Druhá nejvýše postavená představitelka OSN vyzvala ke sdílení zkušeností s jinými městy a rozvojovými zeměmi.


Pokorný: Musíme se připravit na změnu a být optimističtí Vice

Pokorný: Musíme se připravit na změnu a být optimističtí

2.10.

Druhá část rozhovoru s docentem Petrem Pokorným tentokrát o klimatických změnách, o tom, zda směřujeme do doby ledové, o globálních změnách, které nás čekají, i o evropské regulaci.


Oborové informace

EY jako partner pro získání evropských dotací

EY jako partner pro získání evropských dotací Vice

1.9.

Poradenská společnost EY (dříve Ernst & Young) v letošním roce rozšíří své porfolio...

...

Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE