Rewrite letters from the image.
 
 
detail
Ing. Jana Bábíková

Coby-kdyby

Tomáš Hudeček, pražský zastupitel za TOP 09, ve svém blogu na portálu idnes.cz rozvíjí řadu teorií typu "coby-kdyby". Věnuje se zejména aktuální kauze Ústřední čistírny odpadních vod v Troji (ÚČOV) a pražskému vodárenství.

Hned v úvodu se Hudeček vrací do historie a jako správný opoziční zastupitel je dostatečně ostrý. Témat pro "coby-kdyby" je nepočítaně. Jen si to představte.. Kdybych nezačala pracovat při studiu, měla bych dnes červený diplom. Pro někoho zcela jistě velmi lákavá představa. Teorie "coby-kdyby" je nekonečná... Má to ale smysl? Pomůže nám tento způsob myšlení posunout se dál? Osobně "coby-kdyby" nepreferuji. Raději se snažím aktivně věci realizovat.

Hudečkovo "coby-kdyby" se tentokrát týká pražského vodárenství, konkrétně shrnuje historii prodeje Pražských vodovodů a kanalizací (PVK). Dle jeho komentáře Praha prodala 66% podíl v PVK výhodně, u menšinového 34% podílu byla ale cena nižší. Upřímně jeho kritice nerozumím. Většinový podíl má přece vždy vyšší hodnotu. Menšinový podíl se navíc prodával v období po povodních, kdy Praha potřebovala financovat opravy.  

Jaké jsou důvody Hudečkova zájmu o vodárenství? Je zastupitelem za TOP 09 a jedním z iniciátorů svolání mimořádného zastupitelstva Prahy. Hlavním cílem a stěžejním bodem jednání bylo zrušení tendru na první etapu přestavby ÚČOV za 6,3 mld. korun.

Zadávací podmínky výběrového řízení jsou podle TOP 09 nastavené tak, že na ně nedosáhnou např. stavební firmy Metrostav, Skanska nebo Hochtief. Stává se snad "čistá" TOP 09 advokátem stavebních firem?

Zastupitelstvo bylo svoláno, k vlastnímu projednání ale nedošlo - nebyl totiž schválen program jednání. Zastupitelé si stěžovali na nedostatečné podklady pro diskuzi a kvalifikované rozhodnutí.

»Považujeme přípravy jednání zastupitelstva ze strany TOP 09, která byla svolávací stranou tohoto jednání, za nedostatečné. Protože kupříkladu problematika čističky odpadních vod je velice vážná věc z hlediska financování i dalších dopadů,« komentovala situaci zastupitelka a poslankyně Marta Semelová.

Pokud je TOP 09 v této problematice tak aktivní, proč nepřipravila komplexní podklady pro zastupitelstvo, aby mohlo dojít k řádnému projednání? Jistě by to bylo efektivnější než sepisování blogů.

Reklama
Zasílat novinky
Anketa
Pijete vodu z kohoutku?
Blog
Ing. Jana Bábíková

Soukromý nebo veřejný ve vodárenství? Proč ne lepší nebo horší?

Ing. Jana Bábíková

S ideologickým bojem proti kapitalismu má na… VÍCE